20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Maseczki zostają na dłużej. Tu nadal trzeba je nosić

REKLAMA

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów przedłuża obowiązek noszenia maseczek w podmiotach leczniczych oraz w aptekach do 30 kwietnia 2023 r.

28 marca 2022 zniesiono obostrzenia związane z pandemią, ale obowiązek noszenia maseczek w szpitalach, przychodniach i aptekach pozostał. Początkowo miał się skończyć 31 grudnia 2022 r., ale ten termin został przedłużony najpierw do 31 marca 2023 r., a teraz wydłużony o kolejny miesiąc.

Przedłużony nakaz wprowadza opublikowane rozporządzenie „ws. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego”.

Według rozporządzenia do 30 kwietnia wciąż istnieje nakaz zakrywanie przy pomocy maseczki ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza oraz w aptekach.

Zdaniem resortu zdrowia maseczki ograniczają transmisję chorób, nie tylko COVID-19, ale również grypy czy wirusa RSV.

16
Koronawirus

Z perspektywy czasu - co sądzisz teraz o wprowadzanych covidowych ograniczeniach?

Covid-19

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj