19.4 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Powracają ostrzejsze restrykcje sanitarne! Powodem nowa mutacja koronawirusa

REKLAMA

W poniedziałek, 29 listopada minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił powrót ostrzejszych obostrzeń sanitarnych. Ma to związek z pojawieniem się nowej mutacji komoronawirusa z Afryki o nazwie OMIKRON.

Dodatkowe obostrzenia rząd wprowadza od 1 do 17 grudnia. Zmiany dotyczyć będą limitów osób, które mogą przebywać w określonych miejscach i placówkach. Oto nowe zasady:

  • lokale gastronomiczne, instytucje kultury, kościoły, hotele, obiekty sportowe, w tym baseny – 50 proc. obłożenia
  • uroczystości (komunie, wesela), zgromadzenia, dyskoteki – maksymalnie 100 osób (wcześniej 150)
  • wydarzenie sportowe poza obiektami sportowymi – max 250 osób (obecnie 500)
  • handel, siłownie – 1 osoba na 15 mkw (teraz 10 mkw).

*Do limitów nie wlicza się osób zaszczepionych.

obostrzenia zasady

Do 14 dni wydłużana jest kwarantanna dla podróżnych spoza strefy Schengen (nie dotyczy zaszczepionych). Polska zawiesza loty do 7 krajów południowej Afryki.

Minister zdrowia przypomina, że rozporządzenie daje możliwościom organizatorom określanie regulaminów np. dotyczące limitów osób, które są wpuszczane. – Jeśli ktoś zechce wejść do danej placówki, mimo limitu, będzie mógł to zrobić, po pokazaniu dowodu zaszczepienia – uważa minister zdrowia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj