9.1 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Marcin Warchoł chce dbać o bezpieczeństwo. Więcej kamer i patroli

REKLAMA

Kandydat na prezydenta Rzeszowa, dr hab. Marcin Warchoł pragnie, aby Rzeszów nadal pozostał jednym z najbezpieczniejszych miast w Polsce. Chodzi nie tylko o prewencyjne zapobieganie przestępstwom, ale również wypadkom drogowym.

Główne punkty programu kandydata, dotyczącego spraw bezpieczeństwa to:

1. Dodatkowe środki na rozbudowę monitoringu;

2. Środki na dodatkowe patrole policji, szczególnie w niebezpiecznych okolicach;

3. Doświetlanie niebezpiecznych miejsc na terenie osiedli Rzeszowa latarniami;

4. Bezpieczeństwo przy szkołach (zatoki i przejścia dla pieszych).

Jak podkreśla Marcin Warchoł, na sprawę bezpieczeństwa w Rzeszowie spogląda zarówno jako kandydat, który prowadzi setki rozmów z mieszkańcami, jak i jako ojciec trójki dzieci. Dlatego jednym z głównych postulatów jest budowa przy szkołach zatok, gdzie rodzice mogą bezpiecznie wysadzić dziecko nie narażając je na dodatkowe niebezpieczeństwo, opiekę nad dziećmi i młodzieżą na przejściach w pobliżu szkół (tzw. Pan Stopek, który pilnuje bezpieczeństwa) oraz lepsze oznakowanie inteligentnych przejść dla pieszych.

Kandydat podkreślił również, że jako prezydent będzie nadal inwestował w rozwój miejskiego monitoringu, który pozwala na przedstawianie materiałów dowodowych w przypadku drogowych kolizji, czy szybkie interwencje służb porządkowych czy ratowniczych w nagłych wypadkach zarejestrowanych przez kamery.

– Zwiększę również kwoty przeznaczane z budżetu miasta na partole policji i straży miejskiej, które będą z większą częstotliwością patrolować sytuację w bardziej niebezpiecznych miejscach Rzeszowa – podkreślił Marcin Warchoł.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj