19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Marcin Warchoł chce dbać o bezpieczeństwo. Więcej kamer i patroli

REKLAMA

Kandydat na prezydenta Rzeszowa, dr hab. Marcin Warchoł pragnie, aby Rzeszów nadal pozostał jednym z najbezpieczniejszych miast w Polsce. Chodzi nie tylko o prewencyjne zapobieganie przestępstwom, ale również wypadkom drogowym.

Główne punkty programu kandydata, dotyczącego spraw bezpieczeństwa to:

1. Dodatkowe środki na rozbudowę monitoringu;

2. Środki na dodatkowe patrole policji, szczególnie w niebezpiecznych okolicach;

3. Doświetlanie niebezpiecznych miejsc na terenie osiedli Rzeszowa latarniami;

4. Bezpieczeństwo przy szkołach (zatoki i przejścia dla pieszych).

Jak podkreśla Marcin Warchoł, na sprawę bezpieczeństwa w Rzeszowie spogląda zarówno jako kandydat, który prowadzi setki rozmów z mieszkańcami, jak i jako ojciec trójki dzieci. Dlatego jednym z głównych postulatów jest budowa przy szkołach zatok, gdzie rodzice mogą bezpiecznie wysadzić dziecko nie narażając je na dodatkowe niebezpieczeństwo, opiekę nad dziećmi i młodzieżą na przejściach w pobliżu szkół (tzw. Pan Stopek, który pilnuje bezpieczeństwa) oraz lepsze oznakowanie inteligentnych przejść dla pieszych.

Kandydat podkreślił również, że jako prezydent będzie nadal inwestował w rozwój miejskiego monitoringu, który pozwala na przedstawianie materiałów dowodowych w przypadku drogowych kolizji, czy szybkie interwencje służb porządkowych czy ratowniczych w nagłych wypadkach zarejestrowanych przez kamery.

– Zwiększę również kwoty przeznaczane z budżetu miasta na partole policji i straży miejskiej, które będą z większą częstotliwością patrolować sytuację w bardziej niebezpiecznych miejscach Rzeszowa – podkreślił Marcin Warchoł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj