13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Majówka kandydatów

Kampania została przedłużona o 1,5 miesiąca, ale kandydaci nie tracą energii. Majówka była dla nich pracowita. Jak ją spędzili?

REKLAMA

Ewa Leniart 3 maja uczestniczyła w oficjalnych uroczystościach związanych z obchodami 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Odbyły się one na rynku w Rzeszowie przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Występowała tu w roli wojewody podkarpackiego. Złożyła kwiaty i wygłosiła okolicznościowe przemówienie:

– Ci, którzy przygotowali tekst ustawy zasadniczej, uważali że będzie to wyznacznik ustroju państwa polskiego. Będzie to reforma, która da podstawę wzmocnienia państwa w kraju i poza jego granicami – powiedziała wojewoda.

W uroczystościach na rynku wziął udział także Konrad Fijołek, który reprezentował radę miasta, jako jej wiceprzewodniczący.

3 maja aktywny w Rzeszowie był Grzegorz Braun. W Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Cieplińskiego był zorganizowany piknik. Wszytko odbywa się pod hasłem szkolenia BHP, ale nie brakowało artystycznych występów i atrakcji dla dzieci.

CZYTAJ TEŻ:  Strażacy nagrodzili Szymona. 16-latek uratował mamę
Grzegorz Braun na pikniku
Grzegorz Braun w roli cukiernika | Fot. Facebook

– Politycy zwykle kręcą lody, a ja będę kręcił watę cukrową – zapowiedział Grzegorz Braun i stanął przy maszynie, częstując watą milusińskich.

3 maja na ul. 3 maja można było spotkać natomiast Marcina Warchoła, który wybrał się na spacer z rodziną i współpracownikami. Dla przechodniów miał świąteczne wypieki.

– Serdecznie dziękuję za setki ciekawych i inspirujących rozmów – napisał na swoim profilu Facebook.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu