15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Ptasie sierotki proszą o jedzenie

REKLAMA

Pudełko się otwiera i zaczyna się opera. Małe dzióbki otwarte najszerzej jak tylko można. Każdy z nich stara się śpiewać jak najgłośniej. Zapewne liczy na to, że to właśnie jemu pierwszemu wpadnie do środka w nagrodę smaczna przekąska.

Takie koncerty w lecznicy dla zwierząt Ada w Przemyślu odbywają się co trzy godziny. Bo właśnie z taką częstotliwością opiekunowie muszą karmić 7 malutkich sroczek. A maluchy to sierotki, które spotkał straszne nieszczęście. Straciły mamę i dom, bo ktoś ściął drzewo, w której miały swoje gniazdo. Na szczęście znaleźli się dobrzy ludzie, którzy zabrali ptaszki i przynieśli do lecznicy. Tu mają troskliwą opiekę.

Lekarze i wolontariusze z lecznicy teraz skrzydlatej gromadce starają się zastąpić mamę, a nie jest to takie łatwe zadanie. Maluchy to straszne głodomory i nie jedzą byle czego. Dlatego lecznica zwraca się z wielką prośbą o pomoc w wykarmieniu sierotek. Można kupić larwy mączniaków, drewnojady, gryzonie mrożone i wysłać na adres: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych ul. Zamoyskiego 15, 37-700 Przemyśl.

Można też złożyć datek: https://pomagam.pl/dlaptasichsierotek.

– Każda złotówka się liczy. Uratujmy ptaszki, pomóżmy im wrócić na wolność – mówią lekarze.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj