23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Nowe ograniczenia: Lekcje tylko online i zamknięte galerie. Do tego groźba narodowej kwarantanny

REKLAMA

Coraz więcej zakazów i ograniczeń. Od soboty wchodzą nowe restrykcje, które mają zahamować epidemię koronawirusa. Młodsi uczniowie wracają na zajęcia zdalne, zamykane są ponowienie galerie handlowe. Premier alarmuje, że jeśli nadal będzie liczba zakażeń rosła w takim tempie jak obecnie, to grozi nam narodowa kwarantanna. – To pora, aby włączyć hamulec – mówi minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Listopad będzie najgorszym miesiącem w czasach pandemii – mówił w środę premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając nowe restrykcje. Wchodzą w życie od soboty i mają obowiązywać do 29 listopada.

Nowe zasady to:

– Nauczanie zdalne dla dzieci klas 1-3, do końca listopada przedłużone nauczanie zdalne dla pozostałych uczniów.

– Placówki kultury, kina muzea, teatry, galerie – będą zamknięte.

– Obiekty hotelarskie – dostępne tylko dla osób podróżujących w celach służbowych.

– Handel – w mniejszych sklepach do 100 m2 będzie mogła przebywać 1 os na 10m2, a w sklepach pow. 100m2 pozostaje 1os na 15m2.

– Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii czy usług.

Premier alarmuje: „Jeżeli epidemia dotknie powyżej 70-75 przypadków na 100 tys. mieszkańców na 7 dni w skali kraju to włączony zostanie ostry hamulec bezpieczeństwa. Wdrożona zastanie narodowa kwarantanna, czyli również ograniczenia w przemieszczaniu”. To oznacza liczbę dziennych zachorowań od 26-28 tys. przypadków. Niewiele nas dzieli od tego wyniku. W środę w kraju odnotowano blisko 25 tysięcy infekcji.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj