17.5 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Urząd Miasta Rzeszowa apeluje o załatwianie spraw telefonicznie lub przez internet

Rośnie liczba zachorowań na covid-19 i urzędnicy miejscy w Rzeszowie apelują, aby – jeśli to możliwe – załatwiać swoje urzędowe sprawy przez telefon albo internet. W sytuacji, kiedy wizyta jest niezbędna, należy wcześniej umówić się na konkretną godzinę.

REKLAMA

– Umawiając się telefonicznie w konkretnym wydziale, mieszkańcy unikną kolejek, zostaną szybciej obsłużeni i co najważniejsze będzie mniej osób w budynku, zatem zmniejszy się ryzyko zakażenia – tłumaczy Marcin Stopa, sekretarz miasta.

Pełniący obowiązki prezydenta Marek Bajdak, zwraca uwagę na bezpieczeństwo pracowników. – Tam, gdzie to było możliwe, urzędnicy są na pracy zdalnej, ale jest wiele wydziałów, w których konieczna jest ich obecność i kontakt z mieszkańcami – dodaje.

Stąd apel o umawianie się telefonicznie na konkretną godzinę, a tam gdzie to możliwe załatwienie sprawy przez telefon lub internet. Do kontaktów jest uruchomiona specjalna infolinia. Pod numerem 17 788 99 00 pracownicy Urzędu Miasta udzielą mieszkańcom wszystkich niezbędnych informacji, a także połączą z odpowiednim wydziałem lub jednostką.

CZYTAJ TEŻ:  Dwa pożary na bazarach w tym samym czasie

Urzędnicy zachęcają także do kontaktów i umawiania wizyt w urzędzie bezpośrednio w poszczególnych wydziałach urzędu, aby nie dzwonić wyłącznie na infolinię. Wykaz telefonów do wszystkich wydziałów i jednostek, opis tego jak wyglądają obecnie procedury załatwiania spraw w urzędzie, a także wykaz spraw, które można załatwić przez platformę e-PUAP jest dostępny TUTAJ.

Ten LINK przekieruje natomiast mieszkańców do e-usług, w tym do platformy e-PUAP.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
17.5 ° C
18.3 °
16.9 °
48 %
8.8kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
14 °
niedz.
12 °
pon.
9 °
wt.
4 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu