22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Urząd Miasta Rzeszowa apeluje o załatwianie spraw telefonicznie lub przez internet

REKLAMA

Rośnie liczba zachorowań na covid-19 i urzędnicy miejscy w Rzeszowie apelują, aby – jeśli to możliwe – załatwiać swoje urzędowe sprawy przez telefon albo internet. W sytuacji, kiedy wizyta jest niezbędna, należy wcześniej umówić się na konkretną godzinę.

– Umawiając się telefonicznie w konkretnym wydziale, mieszkańcy unikną kolejek, zostaną szybciej obsłużeni i co najważniejsze będzie mniej osób w budynku, zatem zmniejszy się ryzyko zakażenia – tłumaczy Marcin Stopa, sekretarz miasta.

Pełniący obowiązki prezydenta Marek Bajdak, zwraca uwagę na bezpieczeństwo pracowników. – Tam, gdzie to było możliwe, urzędnicy są na pracy zdalnej, ale jest wiele wydziałów, w których konieczna jest ich obecność i kontakt z mieszkańcami – dodaje.

Stąd apel o umawianie się telefonicznie na konkretną godzinę, a tam gdzie to możliwe załatwienie sprawy przez telefon lub internet. Do kontaktów jest uruchomiona specjalna infolinia. Pod numerem 17 788 99 00 pracownicy Urzędu Miasta udzielą mieszkańcom wszystkich niezbędnych informacji, a także połączą z odpowiednim wydziałem lub jednostką.

Urzędnicy zachęcają także do kontaktów i umawiania wizyt w urzędzie bezpośrednio w poszczególnych wydziałach urzędu, aby nie dzwonić wyłącznie na infolinię. Wykaz telefonów do wszystkich wydziałów i jednostek, opis tego jak wyglądają obecnie procedury załatwiania spraw w urzędzie, a także wykaz spraw, które można załatwić przez platformę e-PUAP jest dostępny TUTAJ.

Ten LINK przekieruje natomiast mieszkańców do e-usług, w tym do platformy e-PUAP.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj