23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Konrad Fijołek: Trzeba wprowadzić bon żłobkowy

REKLAMA

W Dniu Matki, Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, spotkał się z właścicielkami niepublicznych żłobków i przedszkoli. Spotkanie dotyczyło opieki nad najmłodszymi rzeszowianami i wspierania przedsiębiorców w zapewnianiu tej opieki. Głównym celem rozmów jest potrzeba poprawienia jakości życia rzeszowskich kobiet, matek.

Nowoczesne miasto powinno korzystać z doświadczenia i umiejętności swoich mieszkańców, w tym przypadku przedsiębiorczyń, zapewniających opiekę żłobkową i przedszkolną dla maluchów, ale również miejsca pracy, głównie dla kobiet.

Panie zajmujące się bieznesem to również matki, które podkreślają, fakt, że aby dobrze pracować, trzeba być pewnym, że dziecko jest pod dobrą opieką. I koszt tej opieki nie może być niemal równy pensji rodzica.

Właścicielki przedszkoli i żłobków zwróciły uwagę na konieczność dofinansowania niepublicznych żłobków przez samorząd. Rzeszów jest jednym z niewielu miast, które nie tego nie robią. W związku z tym, koszt żłobka jest dla rodziców ogromnym wydatkiem.

– Obecnie w Rzeszowie, połowa dzieci, które chcą uczęszczać do żłobków, jest w żłobkach państwowych, a drugiej połowie opiekę zapewniają te wszystkie panie, bizneswoman, które sprawują opiekę prywatną – powiedział Konrad Fijołek. – Chcemy zatem się porozumieć i ułatwić dostęp do żłobków wszystkim rodzinom. Nie da się bowiem, żeby miasto wybudowało żłobki wszystkim i dla wszystkich, ale można skorzystać z rozwiązań, które już istnieją.

Podczas spotkania ustalono potrzebę wprowadzenia:

  • dotacji, bonu żłobkowego, który nie będzie odciążał rodziców, sprzyjał również temu, aby dzieci oddawać do żłobków bliżej miejsca zamieszkania, na swoim osiedlu, bez konieczności codziennego jeżdżenia przez całe miasto,
  • zwiększenia dotacji dla niepublicznych przedszkoli, odciążających placówki publiczne,
  • programu preferowania młodych matek przy dotacjach na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj