22 C
Rzeszów
piątek, 19 sierpnia, 2022

Najnowsze

Konrad Fijołek: Trzeba wprowadzić bon żłobkowy

W Dniu Matki, Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, spotkał się z właścicielkami niepublicznych żłobków i przedszkoli. Spotkanie dotyczyło opieki nad najmłodszymi rzeszowianami i wspierania przedsiębiorców w zapewnianiu tej opieki. Głównym celem rozmów jest potrzeba poprawienia jakości życia rzeszowskich kobiet, matek.

REKLAMA

Nowoczesne miasto powinno korzystać z doświadczenia i umiejętności swoich mieszkańców, w tym przypadku przedsiębiorczyń, zapewniających opiekę żłobkową i przedszkolną dla maluchów, ale również miejsca pracy, głównie dla kobiet.

Panie zajmujące się bieznesem to również matki, które podkreślają, fakt, że aby dobrze pracować, trzeba być pewnym, że dziecko jest pod dobrą opieką. I koszt tej opieki nie może być niemal równy pensji rodzica.

Właścicielki przedszkoli i żłobków zwróciły uwagę na konieczność dofinansowania niepublicznych żłobków przez samorząd. Rzeszów jest jednym z niewielu miast, które nie tego nie robią. W związku z tym, koszt żłobka jest dla rodziców ogromnym wydatkiem.

– Obecnie w Rzeszowie, połowa dzieci, które chcą uczęszczać do żłobków, jest w żłobkach państwowych, a drugiej połowie opiekę zapewniają te wszystkie panie, bizneswoman, które sprawują opiekę prywatną – powiedział Konrad Fijołek. – Chcemy zatem się porozumieć i ułatwić dostęp do żłobków wszystkim rodzinom. Nie da się bowiem, żeby miasto wybudowało żłobki wszystkim i dla wszystkich, ale można skorzystać z rozwiązań, które już istnieją.

Podczas spotkania ustalono potrzebę wprowadzenia:

  • dotacji, bonu żłobkowego, który nie będzie odciążał rodziców, sprzyjał również temu, aby dzieci oddawać do żłobków bliżej miejsca zamieszkania, na swoim osiedlu, bez konieczności codziennego jeżdżenia przez całe miasto,
  • zwiększenia dotacji dla niepublicznych przedszkoli, odciążających placówki publiczne,
  • programu preferowania młodych matek przy dotacjach na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
22 ° C
25.4 °
20.5 °
67 %
3.1kmh
0 %
pt.
25 °
sob.
33 °
niedz.
30 °
pon.
32 °
wt.
31 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu