28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Konrad Fijołek podpisał kontrakt z osiedlem Budziwój

REKLAMA

Konrad Fijołek w ramach wyborczej kampanii odwiedził wszystkie rzeszowskie osiedla i zapoznał się z problemami mieszkańców. Teraz – jak przyznaje – trzeba określić najpilniejsze potrzeby i inwestycje, które będą mogły być zrealizowane w ciągu dwóch lat. Kandydat na prezydenta swoje obietnice postanowił złożyć w formie „kontraktu” z konkretnym osiedlem.

Pierwszy kontrakt dla osiedla Budziwój, Konrad Fijołek podpisał w czwartek (6/05) w obecności mieszkańców i członków osiedlowej rady. Co się znalazło w dokumencie?

– Najważniejszą kwestią dla Budziwoja jest bezpieczeństwo, zwłaszcza te dotyczące pieszych, a szczególnie dzieci uczęszczających do szkół – stwierdza Konrad Fijołek. – Musimy zadbać o chodniki, o modernizację ulic i ich oświetlenie.

Kontrakt dla osiedla Budziwój dotyczy:

  • Budowy chodników i modernizacji ul. Herbowej, ul. Miejskiej i ul. Senatorskiej,
  • oświetlenia ul. Porąbki i ul. Podleśnej,
  • budowy żłobka i przedszkola,
  • rozbudowy szkoły,
  • rozbudowy i modernizacji stadionu sportowego Grunwald Budziwój (nowa trybuna, ogrodzenie, poszerzenie terenu i poprawa dojazdu.

– Koszty realizacji tych propozycji to od kilkunastu do 20 mln zł w dłuższej perspektywie – mówi Konrad Fijołek. – Jednak chcielibyśmy zacząć etapami, od 2-3 mln. zł, które teraz moglibyśmy przeznaczyć na inwestycje na ul. Miejskiej, Senatorskiej i na Herbowej.

Tadeusz Ożyło, przewodniczący Rady Osiedla Budziwój zaznaczył, że te inwestycje są przemyślane, realne i bardzo potrzebne, szczególnie – rozbudowa szkoły.

– Budziwój, kiedy przechodziliśmy do Rzeszowa liczył ok. 4 tys. mieszkańców, dziś podwoił tę liczbę. Musimy zadbać, zwłaszcza o dzieci – dodał Tadeusz Ożyło.

Konrad Fijołek zapowiedział kolejne kontrakty dla rzeszowskich osiedli.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj