13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Czujny policjant wytropił małżeństwo oszustów

REKLAMA

Małżeństwo pochodzi z Częstochowy. On ma 70 lat, ona 54. Od pewnego czasu podróżowali po wsiach powiatu kolbuszowskiego i okradali starszych ludzi. Złodziejską parę na drodze rozpoznał policjant z ogniwa patrolowego. Nie był wtedy na służbie, ale zatrzymał auto z podejrzanymi i zawiadomił kolegów. Złodzieje teraz staną przed sądem.

Kolbuszowscy policjanci od pewnego czasu prowadzili postępowania dotyczące kradzieży pieniędzy, do których doszło pod koniec września w Kupnie i w pierwszej połowie listopada w Woli Raniżowskiej. W obu przypadkach scenariusz działania sprawców był podobny. Pod dom ofiary podjeżdżał samochód, z którego wysiadała kobieta. W tym czasie kierowca czekał przed posesją. Kobieta wchodziła do domu i podając się za pracownicę socjalną, proponowała dopłatę do opału na zimę lub podwyższenie emerytury, pod warunkiem posiadania banknotów z określoną numeracją. Kiedy pokrzywdzone szukały banknotów, kobieta znikała z ich oszczędnościami. W ten sposób, dwie mieszkanki powiatu w wieku 80 i 83-lat, straciły po kilka tysięcy złotych.

Policjanci ustalili pojazd, którym poruszali się sprawcy. Zostały o tym powiadomione wszystkie patrole. W miniony wtorek, funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kolbuszowskiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył w Kosowach – gmina Niwiska, samochód, którym mogli poruszać się poszukiwani sprawcy. Policjant bez wahania pojechał za fordem i po przejechaniu kilkunastu kilometrów, zatrzymał go w Kamionce w powiecie ropczycko-sędziszowskim. O całej sytuacji powiadomił dyżurnego.

Policjanci wylegitymowali małżeństwo podróżujące fordem. 70-letni mężczyzna i 54-letnia kobieta zostali zatrzymali. Są mieszkańcami Częstochowy.

Funkcjonariusze zgromadzili niezbędny materiał dowodowy. W trakcie czynności ustalili również, że kobieta ma związek z inną kradzieżą, do której doszło w marcu br., w Siedlance. Ofiarą 54-latki padł wtedy 71-letni mężczyzna, który po krótkiej wizycie kobiety w swoim domu, stracił swoje oszczędności.

Zgromadzony materiał pozwolił funkcjonariuszom na postawienie małżeństwu trzech zarzutów kradzieży.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj