25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Klaudia Mendyka z Jarosławia – Miss Polonia Sportu 2022

REKLAMA

Podkarpacie miało za kogo trzymać kciuki w słynnym konkursie Miss Polonia. O koronę Najpiękniejszej Polki walczyła Klaudia Mendyka z Jarosławia. Znalazła się wśród 10 finalistek i zdobyła tytuł Miss Polonia Sportu 2022!

– Udało się wejść do top 10, z czego bardzo się cieszę. Zdecydowanie najpiękniejszy wieczór w życiu – podsumowała swój udział w konkursie Klaudia.

Wielki finał odbył się 27 maja we Włocławku. Dostało się do niego 20 kandydatek, które wcześniej przeszły eliminacje regionalne. Klaudia znalazła się w pierwszej dziesiątce najpiękniejszych Polek, a dodatkowo zdobyła tytuł Miss Polonia Sportu.

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie. Nazwę wymyślił słynny literat Tadeusz Boy-Żeleński. Ta organizowana od ponad 90-lat impreza wzbudza zawsze wielkie emocje i przyciąga ogromną uwagę widzów.

Klaudia ma 24 lata i jest długonogą blondynką, liczącą 176 cm wzrostu. Niedawno obroniła pracę inżynierską na Politechnice Krakowskiej, uzyskując tytuł inżyniera architekta. Ale to nie koniec. Od października rozpoczęła kolejne studia magisterskie. Tym razem na Politechnice Śląskiej na Wydziale Architektury.

– Od najmłodszych lat interesowałam się modą – pisze o sobie Klaudia. Już w wieku 16 lat wzięła udział w konkursie The Look Of The Year, dzięki któremu zaczęła pracować jako modelka. Miała kilkumiesięczny kontrakt w Szanghaju w Chinach. – Obecnie działam na własną rękę w świecie mody, biorę udział w różnych pokazach i sesjach zdjęciowych – zaznacza Klaudia.

Udział w wyborach Miss Polonia taktowała jako przygodę i kolejne wyzwanie. Interesuje się modą, kocha zwierzęta i uwielbia – jak przystało na Miss Sportu – sport. W szczególności podoba jej się boks, wspinaczka, pływanie oraz taniec. A jakie plany i marzenia ma piękna Miss z Jarosławia?

– Fascynują mnie podróże i poznawanie nowych kultur i ludzi, marzę o podróży dookoła świata. W przyszłości chciałabym założyć własne biuro architektoniczne, zwiedzić jak najwięcej miejsc i rozwijać się w świecie modelingu – opowiada.

Opublikowany przez Klaudia Mendyka- Finalistka Miss Polonia 2021 Sobota, 28 maja 2022

Laureatką Miss Polonia 2022 została Krystyna Sokołowska z Białegostoku. Zdobywczyni korony i tytułu Miss jest studentką oraz właścicielką klubu sportowego, pracuje też jako trener gimnastyki artystycznej i stretchingu z dziećmi i dorosłymi. Rozmawia biegle w 3 językach.

Zobacz też:

Klaudia Mendyka- Finalistka Miss Polonia 2021

Przeworska wąskotorówka wróciła na tory

Honor i zaszczyt! Krzyż Komandorski dla Tadeusz Ferenca

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj