28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Honor i zaszczyt! Krzyż Komandorski dla Tadeusz Ferenca

REKLAMA

Wielki zaszczyt spotkał byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Z okazji Dnia Samorządowca odebrał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy – Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Tadeusz Ferenc (82 l.) prezydentem Rzeszowa był 18 lat. Zrezygnował w lutym 2021 r. w trakcie trwania kadencji. Odchodząc – zostawiał Rzeszów powiększony prawie trzykrotnie z rekordowo wysokim budżetem.

Były prezydent niezwykle dbał o estetykę i czystość miasta. Sam lubił wszystkiego doglądać i często wzywał Strażników Miejskich, widząc nieporządek, czy przechylony znak. Anegdota stała się historia, kiedy kazał urzędnikom, aby na rynku sami posprzątali papierki, bo ktoś czegoś nie dopilnował. – Jest robota do zrobienia – często mawiał.

Podczas kampanii wyborczej w przedterminowych wyborach część kandydatów krytykowała poczynania prezydenta za nieład architektoniczny i sprzyjanie deweloperom.

Prezydent wiele razy odpierał te zarzuty. Doskonale rozumiał, że miasto budują przede wszystkim ludzie. Wiele osób podkreśla, że właśnie dzięki takiej polityce i braku zbytnich urzędniczych ograniczeń miasto tak bardzo się rozwinęło.

Zobacz też:

Zostali terytorialsami, aby służyć Ojczyźnie. W Rzeszowie złożyli przysięgę

Ekologiczny piknik w Parku Papieskim. Posadź drzewo z prezydentem, zabierz sadzonkę do domu i skosztuj miodu od rzeszowskich pszczółek!

Afera w Urzędzie Miejskim. Urzędniczka sprzedawała poufne dane detektywowi

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj