11 C
Rzeszów
środa, 31 maja, 2023

Honor i zaszczyt! Krzyż Komandorski dla Tadeusz Ferenca

REKLAMA

Wielki zaszczyt spotkał byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Z okazji Dnia Samorządowca odebrał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy – Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Tadeusz Ferenc (82 l.) prezydentem Rzeszowa był 18 lat. Zrezygnował w lutym 2021 r. w trakcie trwania kadencji. Odchodząc – zostawiał Rzeszów powiększony prawie trzykrotnie z rekordowo wysokim budżetem.

Były prezydent niezwykle dbał o estetykę i czystość miasta. Sam lubił wszystkiego doglądać i często wzywał Strażników Miejskich, widząc nieporządek, czy przechylony znak. Anegdota stała się historia, kiedy kazał urzędnikom, aby na rynku sami posprzątali papierki, bo ktoś czegoś nie dopilnował. – Jest robota do zrobienia – często mawiał.

Podczas kampanii wyborczej w przedterminowych wyborach część kandydatów krytykowała poczynania prezydenta za nieład architektoniczny i sprzyjanie deweloperom.

Prezydent wiele razy odpierał te zarzuty. Doskonale rozumiał, że miasto budują przede wszystkim ludzie. Wiele osób podkreśla, że właśnie dzięki takiej polityce i braku zbytnich urzędniczych ograniczeń miasto tak bardzo się rozwinęło.

Zobacz też:

Zostali terytorialsami, aby służyć Ojczyźnie. W Rzeszowie złożyli przysięgę

Ekologiczny piknik w Parku Papieskim. Posadź drzewo z prezydentem, zabierz sadzonkę do domu i skosztuj miodu od rzeszowskich pszczółek!

Afera w Urzędzie Miejskim. Urzędniczka sprzedawała poufne dane detektywowi

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13 °
8.5 °
83 %
4.1kmh
0 %
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
19 °
sob.
16 °
niedz.
12 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu