23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Mieli pałkę i siekierę. Dwaj bracia zaatakowali policjantów

REKLAMA

Nawet do 10 lat więzienia grozi dwóm braciom z gminy Pruchnik w powiecie jarosławskim. Zaatakowali policjantów. Na początku jeden z nich sam wzywał stróżów prawa, aby postraszyć sąsiada.

Policjanci dostali sygnał o nieporozumieniach sąsiedzkich. Kiedy pojawili się na miejscu poprosili mężczyznę, który zgłosił interwencję, aby się wylegitymował. Ten zignorował to i zezłoszczony próbował odejść.

– Policjanci wezwali mężczyznę do zatrzymania. Nie podporządkował się poleceniu, stał się agresywny i wykrzykiwał wulgaryzmy. W trakcie jego obezwładniania, z domu wybiegł brat, który chcąc pomóc i przeszkodzić czynnościom wykonywanym przez policjantów, zaatakował ich drewnianą pałką – relacjonuje aspirant sztabowy Anna Długosz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.

Sytuacja stała się jeszcze bardziej groźna, kiedy zgłaszający wykorzystał moment i chwycił za siekierę. Zamachnął się nią w kierunku stróżów prawa. Policjanci szybko obezwładnili 43-latka. Drugi z braci – 46-latek uciekł z miejsca interwencji, ale szybko został zatrzymany. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Obaj bracia usłyszeli zarzuty. Młodszy z nich odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy. Starszy usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Obaj odpowiedzą także za groźby. Decyzją prokuratora podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.  

Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj