29.7 C
Rzeszów
piątek, 19 sierpnia, 2022

Najnowsze

Mieli pałkę i siekierę. Dwaj bracia zaatakowali policjantów

Nawet do 10 lat więzienia grozi dwóm braciom z gminy Pruchnik w powiecie jarosławskim. Zaatakowali policjantów. Na początku jeden z nich sam wzywał stróżów prawa, aby postraszyć sąsiada.

REKLAMA

Policjanci dostali sygnał o nieporozumieniach sąsiedzkich. Kiedy pojawili się na miejscu poprosili mężczyznę, który zgłosił interwencję, aby się wylegitymował. Ten zignorował to i zezłoszczony próbował odejść.

– Policjanci wezwali mężczyznę do zatrzymania. Nie podporządkował się poleceniu, stał się agresywny i wykrzykiwał wulgaryzmy. W trakcie jego obezwładniania, z domu wybiegł brat, który chcąc pomóc i przeszkodzić czynnościom wykonywanym przez policjantów, zaatakował ich drewnianą pałką – relacjonuje aspirant sztabowy Anna Długosz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.

Sytuacja stała się jeszcze bardziej groźna, kiedy zgłaszający wykorzystał moment i chwycił za siekierę. Zamachnął się nią w kierunku stróżów prawa. Policjanci szybko obezwładnili 43-latka. Drugi z braci – 46-latek uciekł z miejsca interwencji, ale szybko został zatrzymany. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Obaj bracia usłyszeli zarzuty. Młodszy z nich odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy. Starszy usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Obaj odpowiedzą także za groźby. Decyzją prokuratora podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.  

Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
29.7 ° C
30.4 °
29.4 °
41 %
4.6kmh
0 %
pt.
28 °
sob.
33 °
niedz.
29 °
pon.
31 °
wt.
22 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu