6 C
Rzeszów
środa, 28 lutego, 2024

Gąsiory zwabiły włamywaczy. Potem dopadł ich Morfeusz

REKLAMA

Dwaj „znawcy” trunków domowej roboty postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i włamać się do piwnicy w jednym z domów w Chmielowie. Celem? Oczywiście, skarb w postaci gąsiorów z winem!

Po wytrawnej degustacji trunek zaczął działać na nich jak magiczna mikstura. Znany z mitologii grecki bóg marzeń sennych Morfeusz, rozłożył ich na łopatki. Co za nieszczęście dla „poszkodowanych” włamywaczy! Obudzili się i zastali nad sobą nieco nieoczekiwanych gości w postaci policjantów.

Okazało się, że dwaj koledzy (30 i 56 lat) pochodzą z gminy Nowa Dęba. Co ciekawe, mieli już na swoim koncie niejedno przestępstwo. Chyba można powiedzieć, że próbowali rozwijać swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Teraz trafili jednak prosto do policyjnego aresztu, gdzie będą musieli ponieść konsekwencje swoich czynów.

Policjanci nie mieli trudności z ustaleniem, że owi „znawcy” win ukradli ponad 3 litry wytworu swojego własnego „rzemiosła”. Z pewnością docenią ich zdolności do doboru trunków. Teraz przyszła pora na przesłuchania i usłyszenie zarzutów. Nie jest to najlepsza sytuacja, ponieważ kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę od 1 do 10 lat pozbawienia wolności.

Cóż, teraz los tych dwóch „ekspertów” wina leży w rękach sądu. Może nauczą się na przyszłość, że istnieją lepsze sposoby na delektowanie się winem, które nie wiążą się z popełnianiem przestępstw.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj