25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Gąsiory zwabiły włamywaczy. Potem dopadł ich Morfeusz

REKLAMA

Dwaj „znawcy” trunków domowej roboty postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i włamać się do piwnicy w jednym z domów w Chmielowie. Celem? Oczywiście, skarb w postaci gąsiorów z winem!

Po wytrawnej degustacji trunek zaczął działać na nich jak magiczna mikstura. Znany z mitologii grecki bóg marzeń sennych Morfeusz, rozłożył ich na łopatki. Co za nieszczęście dla „poszkodowanych” włamywaczy! Obudzili się i zastali nad sobą nieco nieoczekiwanych gości w postaci policjantów.

Okazało się, że dwaj koledzy (30 i 56 lat) pochodzą z gminy Nowa Dęba. Co ciekawe, mieli już na swoim koncie niejedno przestępstwo. Chyba można powiedzieć, że próbowali rozwijać swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Teraz trafili jednak prosto do policyjnego aresztu, gdzie będą musieli ponieść konsekwencje swoich czynów.

Policjanci nie mieli trudności z ustaleniem, że owi „znawcy” win ukradli ponad 3 litry wytworu swojego własnego „rzemiosła”. Z pewnością docenią ich zdolności do doboru trunków. Teraz przyszła pora na przesłuchania i usłyszenie zarzutów. Nie jest to najlepsza sytuacja, ponieważ kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę od 1 do 10 lat pozbawienia wolności.

Cóż, teraz los tych dwóch „ekspertów” wina leży w rękach sądu. Może nauczą się na przyszłość, że istnieją lepsze sposoby na delektowanie się winem, które nie wiążą się z popełnianiem przestępstw.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj