11 C
Rzeszów
środa, 31 maja, 2023

Zaglądał, co klientka ma pod sukienką. Ex-dzielnicowy dostał wyrok

REKLAMA

To była zaskakująca i przedziwna sytuacja. Kobieta będąc z mężem na zakupach w markecie padła ofiarą erotomana. Mężczyzna komórką próbował nagrać, co klientka ma pod sukienką. Okazało się, że ujęty na gorącym uczynku podglądacz to… policjant! Funkcjonariusz stracił pracę zanim sprawa trafiła do sądu. Niedawno zapadł prawomocny wyrok.

Do tego niebywałego zdarzenia doszło latem 2020 r. w hipermarkecie E. Leclerc w Rzeszowie. Jak wynika z ustaleń prokuratury, kobieta była na stoisku z napojami. Nagle podszedł do niej mężczyzna, przyklęknął i na wysokości kolan włożył jej pod sukienkę komórkę, którą trzymał na kostce masła.

– Robił filmiki i zdjęcia smartfonem – napisał do redakcji Nowin zbulwersowany pan Grzegorz, mąż poszkodowanej.

Zrobiło się zamieszanie i podglądacz został zatrzymany. Na gorącym uczynku ujął go mąż kobiety oraz pomogła ochrona marketu. Na miejsce wezwano policję. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna to 35-letni dzielnicowy. Sprawą zajęła się prokuratura. Małżeństwo złożyło oficjalną skargę.

Kiedy ujawniono skandal, policjant poszedł na zwolnienie lekarskie, a wkrótce został zwolniony ze służby. Prokuratura oskarżyła Waldemara S. o usiłowanie fotografowania intymnych części ciała kobiety. W laptopie mężczyzny znaleziono więcej zdjęć, ale nie ustalono innych pokrzywdzonych.

W Sądzie Okręgowym w Rzeszowie niedawno rozpatrywał apelację i wydał prawomocny wyrok. Sąd, podobnie jak sąd I instancji, potwierdził winę mężczyzny. Kara, którą wymierzoną oskarżonemu to: rok ograniczenia wolności, polegająca na wykonaniu nieodpłatnie 40 godzin miesięcznie prac społecznych. Może to być pomoc w DPS, schronisku dla zwierząt, albo np. praca w służbach sprzątających. Miejsce pracy wskaże kurator, który będzie kontrolował, czy skazany wywiązuje się z obowiązków.

Dodatkowo ex-dzielnicowy ma także wpłacić 5 tys. zł zadośćuczynienia poszkodowanej. W tym zakresie sąd odwoławczy, w porównaniu do pierwotnego wyroku, zmniejszył tę karę o połowę.

Zobacz też:

Groził sąsiadom, że ich spali, bo nie chcieli słuchać jak gra na akordeonie

Rozbił butelkę na głowie kolegi i go okradł

Dwie siostrzyczki potrącone na przejściu przy szkole. Spóźniona reakcja kierowcy

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13 °
8.5 °
83 %
4.1kmh
0 %
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
19 °
sob.
16 °
niedz.
12 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu