22.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Zaglądał, co klientka ma pod sukienką. Ex-dzielnicowy dostał wyrok

REKLAMA

To była zaskakująca i przedziwna sytuacja. Kobieta będąc z mężem na zakupach w markecie padła ofiarą erotomana. Mężczyzna komórką próbował nagrać, co klientka ma pod sukienką. Okazało się, że ujęty na gorącym uczynku podglądacz to… policjant! Funkcjonariusz stracił pracę zanim sprawa trafiła do sądu. Niedawno zapadł prawomocny wyrok.

Do tego niebywałego zdarzenia doszło latem 2020 r. w hipermarkecie E. Leclerc w Rzeszowie. Jak wynika z ustaleń prokuratury, kobieta była na stoisku z napojami. Nagle podszedł do niej mężczyzna, przyklęknął i na wysokości kolan włożył jej pod sukienkę komórkę, którą trzymał na kostce masła.

– Robił filmiki i zdjęcia smartfonem – napisał do redakcji Nowin zbulwersowany pan Grzegorz, mąż poszkodowanej.

Zrobiło się zamieszanie i podglądacz został zatrzymany. Na gorącym uczynku ujął go mąż kobiety oraz pomogła ochrona marketu. Na miejsce wezwano policję. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna to 35-letni dzielnicowy. Sprawą zajęła się prokuratura. Małżeństwo złożyło oficjalną skargę.

Kiedy ujawniono skandal, policjant poszedł na zwolnienie lekarskie, a wkrótce został zwolniony ze służby. Prokuratura oskarżyła Waldemara S. o usiłowanie fotografowania intymnych części ciała kobiety. W laptopie mężczyzny znaleziono więcej zdjęć, ale nie ustalono innych pokrzywdzonych.

W Sądzie Okręgowym w Rzeszowie niedawno rozpatrywał apelację i wydał prawomocny wyrok. Sąd, podobnie jak sąd I instancji, potwierdził winę mężczyzny. Kara, którą wymierzoną oskarżonemu to: rok ograniczenia wolności, polegająca na wykonaniu nieodpłatnie 40 godzin miesięcznie prac społecznych. Może to być pomoc w DPS, schronisku dla zwierząt, albo np. praca w służbach sprzątających. Miejsce pracy wskaże kurator, który będzie kontrolował, czy skazany wywiązuje się z obowiązków.

Dodatkowo ex-dzielnicowy ma także wpłacić 5 tys. zł zadośćuczynienia poszkodowanej. W tym zakresie sąd odwoławczy, w porównaniu do pierwotnego wyroku, zmniejszył tę karę o połowę.

Zobacz też:

Groził sąsiadom, że ich spali, bo nie chcieli słuchać jak gra na akordeonie

Rozbił butelkę na głowie kolegi i go okradł

Dwie siostrzyczki potrącone na przejściu przy szkole. Spóźniona reakcja kierowcy

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj