2.1 C
Rzeszów
czwartek, 7 grudnia, 2023

Abp Marek Jędraszewski o drugim zamachu na św. Jana Pawła II: „Jego głos jest ciągle głosem sprzeciwu”

REKLAMA

Metropolita krakowski ks. arcybiskup Marek Jędraszewski jest bezkompromisowym obrońcą prawdy i potrafi używać mocnych, odważnych słów. Teraz zabrał głos w sprawie zamętu, który wywołał szeroko komentowany reportaż stacji TVN24. Pojawiły się w nim insynuacje, że Karol Wojtyła wiedział o różnych nadużyciach seksualnych duchownych jego diecezji i nieodpowiednio reagował. Abp Marek Jędraszewski podczas homilii w bazylice Trójcy Świętej w Krakowie skomentował aktualną sytuację, stwierdzając wprost: Mamy do czynienia „z drugim zamachem na Jana Pawła II”.

Arcybiskup podkreślił, że całe dzieje Kościoła naznaczone są ciągłymi atakami i prześladowaniami na wyznawców Chrystusa, ale jest to także czas dawania świadectwa przez chrześcijan aż do przelania własnej krwi. – Są to dzieje prześladowań czysto fizycznych, ale także dzieje ciągłych szyderstw i kłamstw zadawanych chrześcijaństwu – dodawał. 

Komentując aktualną sytuację metropolita przypomniał, że zamach na Jana Pawła II z 13 maja 1981 roku był próbą zamknięcia ust, które głosiły prawdę o Chrystusie, dla którego trzeba otworzyć na oścież drzwi systemów politycznych, społecznych, ekonomicznych, a także prawdę o człowieku stworzonym przez Boga i powołanym do małżeństwa i rodziny, który w swoim potomstwie widzi przejaw błogosławieństwa.

„Operacją niszczenia świetlanej pamięci”

Arcybiskup stwierdził, że obecna walka poprzez kłamstwa i insynuacje jest drugim zamachem na Jana Pawła II i „operacją niszczenia jego świetlanej pamięci”. – Niszczy się go. Jego, obrońcę człowieka, obrońcę małżeństwa i rodziny, wini się za to, że tolerował rzeczywiście odrażające zło, jakie przeniknęło do życia Kościoła, ale wiemy dokładnie, że jest to zło, które w dużo większym stopniu stało się nawet zachwalane i swoistą ideologią w innych środowiskach Próbuje się go odrzeć z czci i szacunku – mówił abp Marek Jędraszewski zaznaczając, że św. Jan Paweł II ciągle pozostaje wrogiem dla głosicieli ideologii gender, zwolenników aborcji i eutanazji.

– Jego głos jest ciągle głosem sprzeciwu, dlatego trzeba go zniszczyć. Trzeba osłabić jego autorytet. Trzeba wyszydzić jego święte imię. Trzeba wyrywać je z naszych serc – podkreślał. 

„Musimy walczyć prawdą”

– Musimy walczyć. Nie przemocą, prawdą. Musimy walczyć modlitwą. Musimy zmagać się, ciągle umacniać solidarność polskich serc. Bo tu chodzi o Polskę. Tu chodzi o nas. Tu chodzi o wierność tym wszystkim, którzy w dalszej i nieodległej naszej przeszłości przelewali krew za naszą ojczyznę. Bo chodzi o to, abyśmy dzisiaj w tym trudnym czasie drugiego zamachu na Jana Pawła II wracali do tych naszych uniesień, naszych wzruszeń, naszego wołania: zostań z nami! – zakończył. 

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj