24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Radni staną w obronie św. Jana Pawła II

REKLAMA

28 marca Rada Miejska w Rzeszowie będzie głosować w sprawie uchwały, która – jak czytamy w jej projekcie – ma wyrażać sprzeciw wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej prób zdyskredytowania osoby świętego Jana Pawła II.

Debata i głosowanie nad uchwałą odbędzie się na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Rzeszowa.

Zgodnie z opracowanym zapisem w uchwale czytamy, że staje ona w obronie dobrego imienia jednego z najwybitniejszych Polaków, Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa.

Radni wskazują, że dokładnie 25 lat temu, w marcu 1998 r. Rada Miasta Rzeszowa nadała Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa.

Do projektu uchowały dołączone jest uzasadnienie. Przedstawiamy, jego pełną treść:

Rada Miasta poprzez niniejsze stanowisko wyraża swoją zdecydowaną dezaprobatę wobec pojawiających się w przestrzeni medialnej prób dyskredytowania osoby św. Jana Pawła II na podstawie nierzetelnych materiałów o wątpliwych podstawach faktycznych. Autorytet i rola jaką Papież Polak odegrał w historii Polski i świata oraz jego znaczenie w kształtowaniu naszej wspólnoty narodowej stanowią dzisiaj bezcenną wartość, której podważanie budzi nasz stanowczy sprzeciw. Dzisiaj w 25 rocznicę nadania Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa chcemy tym bardziej podkreślić nasz szacunek dla dziedzictwa które po sobie pozostawił jako papież i wielki patriota. Dowodem nieustającej wielkości Papieża Polaka jest także to, że św. Jan Paweł II pozostaje jednym z najważniejszych autorytetów w Polsce, zarówno dla pokoleń wzrastających wraz z jego posługą, jak również dla tych, które kształtują swoje życie dopiero w ostatnich latach

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj