10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Autobus Ciepła znów na trasie. Tu potrzebujący dostaną posiłek

REKLAMA

Pan Andrzej już od ponad 10 lat żyje bez dachu nad głową. – Tak wyszło – rozkłada bezradnie ręce. Nie ma nic, dlatego cieszy się każdym drobnym gestem, który może ulżyć w jego wielkiej niedoli. Teraz jego radość jest ogromna, bo na jego osiedle w Rzeszowie znów przyjeżdża Autobus Ciepła, który serwuje obiady dla takich jak on – ludzi w potrzebie.

– Już wiem, że jakoś przetrwam zimę – śmieje się mężczyzna. Koczuje w noclegowni, kątem u znajomych, albo na działkach. Dotąd stałem punktem dnia była wyprawa do jadłodajni przy ul. Jana Styki w Rzeszowie, bo tylko tu mógł dostać ciepły posiłek. Teraz może oszczędzić sobie kilometrów na drugi koniec miasta. Autobus z obiadem przyjeżdża na jego osiedle.

To już drugi sezon kursowania tego nietypowego autobusu. Każdy może przyjść i się posilić gorącą, treściwą zupą, otrzymać chleb i herbatę z termosu. Jest stolik i krzesełka. Jeśli ktoś ma takie życzenie, otrzymuje też obiad na wynos.

Autobus Ciepła to inicjatywa Urzędu Miejskiego. Pojazd rozpoczął kursowanie od 15 listopada i będzie jeździł do 15 marca. Od poniedziałku do piątku obsługuję tę samą trasę.

Rozkład Jazdy Autobusu Ciepła. Tu można go spotkać:

GodzinaPrzystanek
10:30-11:30parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego, ul. Trembeckiego 3
11:50–12:50parking przy kościele Matki Bożej Różańcowej, ul. Orla 17
13:10–14:10
parking obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu
14:30–15:30Park Papieski, parking od strony al. Armii Krajowej
Autobus Ciepła, kursuje codziennie – od poniedziałku do piątku.

Posiłki serwowane w autobusie przygotowuje Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, które jednocześnie prowadzi jadłodajnię oraz noclegownię przy ul. Jana Styki 21. Schronisko dysponuje 80 miejscami. Można w nim liczyć zarówno na doraźną pomoc – jedzenie, ciepłą kąpiel i czyste ubranie, jak i na dłuższy pobyt.

Autobus Ciepła to już sprawdzona forma pomocy najbardziej potrzebującym. W minionym sezonie zdarzało się, że wydawał nawet 170 posiłków dziennie. W sumie przez 4 miesiące było ich ponad 7,5 tysiąca!

Zobacz też:

Powstaje nowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Pierwsza taka placówka

Miasto zaprasza po tani węgiel. Ile kosztuje tona?

Nowa ulica Zygmunta I Starego

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj