-12.5 C
Rzeszów
czwartek, 9 lutego, 2023

Najnowsze

Autobus Ciepła znów na trasie. Tu potrzebujący dostaną posiłek

Pan Andrzej już od ponad 10 lat żyje bez dachu nad głową. – Tak wyszło – rozkłada bezradnie ręce. Nie ma nic, dlatego cieszy się każdym drobnym gestem, który może ulżyć w jego wielkiej niedoli. Teraz jego radość jest ogromna, bo na jego osiedle w Rzeszowie znów przyjeżdża Autobus Ciepła, który serwuje obiady dla takich jak on – ludzi w potrzebie.

REKLAMA

– Już wiem, że jakoś przetrwam zimę – śmieje się mężczyzna. Koczuje w noclegowni, kątem u znajomych, albo na działkach. Dotąd stałem punktem dnia była wyprawa do jadłodajni przy ul. Jana Styki w Rzeszowie, bo tylko tu mógł dostać ciepły posiłek. Teraz może oszczędzić sobie kilometrów na drugi koniec miasta. Autobus z obiadem przyjeżdża na jego osiedle.

CZYTAJ TEŻ:  Naćpany kierowca siał grozę na ulicy

To już drugi sezon kursowania tego nietypowego autobusu. Każdy może przyjść i się posilić gorącą, treściwą zupą, otrzymać chleb i herbatę z termosu. Jest stolik i krzesełka. Jeśli ktoś ma takie życzenie, otrzymuje też obiad na wynos.

Autobus Ciepła to inicjatywa Urzędu Miejskiego. Pojazd rozpoczął kursowanie od 15 listopada i będzie jeździł do 15 marca. Od poniedziałku do piątku obsługuję tę samą trasę.

Rozkład Jazdy Autobusu Ciepła. Tu można go spotkać:

GodzinaPrzystanek
10:30-11:30parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego, ul. Trembeckiego 3
11:50–12:50parking przy kościele Matki Bożej Różańcowej, ul. Orla 17
13:10–14:10
parking obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu
14:30–15:30Park Papieski, parking od strony al. Armii Krajowej
Autobus Ciepła, kursuje codziennie – od poniedziałku do piątku.

Posiłki serwowane w autobusie przygotowuje Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, które jednocześnie prowadzi jadłodajnię oraz noclegownię przy ul. Jana Styki 21. Schronisko dysponuje 80 miejscami. Można w nim liczyć zarówno na doraźną pomoc – jedzenie, ciepłą kąpiel i czyste ubranie, jak i na dłuższy pobyt.

CZYTAJ TEŻ:  Ukradł księdzu kropidło i obrazki. Teraz odpokutuje za kratami

Autobus Ciepła to już sprawdzona forma pomocy najbardziej potrzebującym. W minionym sezonie zdarzało się, że wydawał nawet 170 posiłków dziennie. W sumie przez 4 miesiące było ich ponad 7,5 tysiąca!

Zobacz też:

Powstaje nowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Pierwsza taka placówka

Miasto zaprasza po tani węgiel. Ile kosztuje tona?

Nowa ulica Zygmunta I Starego

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zamglenia
-12.5 ° C
-9.7 °
-14.3 °
91 %
1.5kmh
30 %
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
2 °
niedz.
2 °
pon.
3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu