2.5 C
Rzeszów
piątek, 1 grudnia, 2023

Nowa ulica Zygmunta I Starego

REKLAMA

Przebudowa ulicy Zygmunta I Starego w Rzeszowie zakończona. Ulica na osiedlu Wilkowyja została poszerzona do sześciu metrów, wybudowano także chodniki i ścieżkę rowerową.

Mankamentem osiedli podmiejskich w Rzeszowie są wąziutkie uliczki, które często są ślepe. Trudno na nich wyminąć się autem. brakuje na nich chodników, latarni, nie mówiąc już o miejscach, gdzie można zaparkować, albo zwyczajnie zawrócić.

Ale nie musi tak być. To już zadanie miasta, aby ulice nabrały miejskiego charakteru. Właśnie teraz stało się tak z ulicą Zygmunta I Starego.

Droga wraz z chodnikami i całą infrastrukturą zostały całkowicie przebudowane. Prace wykonano o 5 miesięcy szybciej niż zakładała umowa.

– W ramach zadania rozbudowano odcinek drogi o długości ponad 700 metrów, poszerzono go do sześciu metrów, powstały obustronne chodniki, ścieżka rowerowa. Przebudowana została kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz sieć gazowa. Zamontowano 21 słupów oświetleniowych z oprawami typu LED. Koszt inwestycji to ponad 4,8 mln zł – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

Co na to mieszkańcy? – Elegancko! – mówią zachwyceni efektem.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj