16 C
Rzeszów
środa, 22 maja, 2024

Nowa ulica Zygmunta I Starego

REKLAMA

Przebudowa ulicy Zygmunta I Starego w Rzeszowie zakończona. Ulica na osiedlu Wilkowyja została poszerzona do sześciu metrów, wybudowano także chodniki i ścieżkę rowerową.

Mankamentem osiedli podmiejskich w Rzeszowie są wąziutkie uliczki, które często są ślepe. Trudno na nich wyminąć się autem. brakuje na nich chodników, latarni, nie mówiąc już o miejscach, gdzie można zaparkować, albo zwyczajnie zawrócić.

Ale nie musi tak być. To już zadanie miasta, aby ulice nabrały miejskiego charakteru. Właśnie teraz stało się tak z ulicą Zygmunta I Starego.

Droga wraz z chodnikami i całą infrastrukturą zostały całkowicie przebudowane. Prace wykonano o 5 miesięcy szybciej niż zakładała umowa.

– W ramach zadania rozbudowano odcinek drogi o długości ponad 700 metrów, poszerzono go do sześciu metrów, powstały obustronne chodniki, ścieżka rowerowa. Przebudowana została kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz sieć gazowa. Zamontowano 21 słupów oświetleniowych z oprawami typu LED. Koszt inwestycji to ponad 4,8 mln zł – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

Co na to mieszkańcy? – Elegancko! – mówią zachwyceni efektem.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj