3.4 C
Rzeszów
wtorek, 6 grudnia, 2022

Najnowsze

ZERO śmiertelnych ofiar wypadków! Policja rozpoczęła na drogach tygodniową akcję. Uwaga na zamiany w mandatach!

Od 16 do 22 września policja w całej Europie prowadzi akcję ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). W działaniach bierze udział także polska drogówka, która wykorzysta cały arsenał środków, aby utemperować piratów. Ambitny plan: ZERO ofiar wypadków drogowych. W Polsce dodatkowym instrumentem do walki z brawurą jest nowy taryfikator mandatów, który wszedł w życie 17 września. Lepiej uważać, bo stawki są tak duże, że można pójść z torbami!

REKLAMA

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania policji ruchu drogowego. Jej główny cel to ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Mundurowi prowadzą akcję edukacyjną, przestrzegając kierowców przed nieodpowiedzialną jazdą, ale również prowadzą zmasowane kontrole, mające na celu dyscyplinowanie tych, którzy stwarzają zagrożenie.

CZYTAJ TEŻ:  Tak polecisz do Chorwacji z Jasionki

W Polsce drogówka rzuca na drogi wzmocnione siły i stosuje wszystkie możliwe taktyki: kaskadowe pomiary prędkości, nieoznakowane wozy z radarami, a nawet drony. Pod szczególnym nadzorem jest Droga Krajowa 94, która biegnie także przez Podkarpacie.

Nowe zasady w mandatach

Od 17 września weszły w życie kolejne obostrzenia dotyczące rozliczania mandatów drogowych. Zasadnicza podwyżka została wprowadzona na początku roku.

Główna zmiana polega na tym, że za niektóre wykroczenia kierowca może płacić podwójny mandat, jeśli w ciągu dwóch lat zostaje zatrzymany za to samo wykroczenie. Punkty karne kasować się będą także dopiero po dwóch latach od opłacenia mandatu, albo prawomocnego wyroku sądu.

Jaki jest limit punktów karnych?

Należy pamiętać. Punkty karne nie znikną z naszego konta, jeżeli suma tymczasowych punktów karnych i aktywnych punktów karnych przekracza dozwolony limit 24 punktów (20 punktów – jeżeli to nasze pierwsze prawo jazdy i mamy je krócej niż rok).

CZYTAJ TEŻ:  Senior wjechał autem w sklep
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
3.4 ° C
4.4 °
1.5 °
89 %
5.1kmh
100 %
wt.
6 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
1 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu