8.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

ZERO śmiertelnych ofiar wypadków! Policja rozpoczęła na drogach tygodniową akcję. Uwaga na zamiany w mandatach!

REKLAMA

Od 16 do 22 września policja w całej Europie prowadzi akcję ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). W działaniach bierze udział także polska drogówka, która wykorzysta cały arsenał środków, aby utemperować piratów. Ambitny plan: ZERO ofiar wypadków drogowych. W Polsce dodatkowym instrumentem do walki z brawurą jest nowy taryfikator mandatów, który wszedł w życie 17 września. Lepiej uważać, bo stawki są tak duże, że można pójść z torbami!

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania policji ruchu drogowego. Jej główny cel to ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Mundurowi prowadzą akcję edukacyjną, przestrzegając kierowców przed nieodpowiedzialną jazdą, ale również prowadzą zmasowane kontrole, mające na celu dyscyplinowanie tych, którzy stwarzają zagrożenie.

W Polsce drogówka rzuca na drogi wzmocnione siły i stosuje wszystkie możliwe taktyki: kaskadowe pomiary prędkości, nieoznakowane wozy z radarami, a nawet drony. Pod szczególnym nadzorem jest Droga Krajowa 94, która biegnie także przez Podkarpacie.

Nowe zasady w mandatach

Od 17 września weszły w życie kolejne obostrzenia dotyczące rozliczania mandatów drogowych. Zasadnicza podwyżka została wprowadzona na początku roku.

Główna zmiana polega na tym, że za niektóre wykroczenia kierowca może płacić podwójny mandat, jeśli w ciągu dwóch lat zostaje zatrzymany za to samo wykroczenie. Punkty karne kasować się będą także dopiero po dwóch latach od opłacenia mandatu, albo prawomocnego wyroku sądu.

Jaki jest limit punktów karnych?

Należy pamiętać. Punkty karne nie znikną z naszego konta, jeżeli suma tymczasowych punktów karnych i aktywnych punktów karnych przekracza dozwolony limit 24 punktów (20 punktów – jeżeli to nasze pierwsze prawo jazdy i mamy je krócej niż rok).

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj