25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Przekroczył prędkość o 32 km/h – mandat ponad pół miliona złotych!

REKLAMA

Taki mandat za prędkość zwala z nóg. Tak jest w Finlandii. Biznesmen Anders Wiklöf przekroczył limit o 32 km/h i teraz jest biedniejszy o 120 tys. euro. Do tego musi pożegnać się z prawem jazdy na 10 dni.

O tym drogowym spektaklu donosi gazeta „Nya Åland”. Kierowca wjechał na wysepki Alandzkie, gdzie drogi naszpikowane są fotoradarami. Podobno zaczął hamować, ale chyba nie wystarczająco szybko.

Szofer przy limicie 50 km/h miał na liczniku 82 km/h. Finałem tej szarszy jest rekordowy mandat. Dlaczego tak wyskoki? Według fińskich przepisów jeśli przekroczysz prędkość o ponad 20 km/h, to musisz zapłacić mimum 14 stawek dziennych. No i tutaj zaczyna się zabawa, bo wszystko zależy od tego, ile ten przestępca drogowy zarabia dziennie. I tak oto biznesmenowi udało się zgarnąć gigantyczną sumę na konto państwa.

Jeśli przekroczysz prędkość do 20 km/h w Finlandii musisz oddać „tylko” 200 euro.

A co na to pan Wiklöf? Jakże żałuje swojej jazdy w stylu rajdowym. Powiedział gazecie Nya Åland: „Bardzo żałuję tej całej szopki i mam nadzieję, że te pieniądze pójdą na rozwój systemu opieki zdrowotnej”.

Ten milioner to jedna z najbogatszych osób w Finlandii. Ma firmę „Wiklöf Holding”, która działa w budownictwie, turystyce i obracaniu nieruchomościami. W 2020 roku firma zarobiła aż 247 milionów euro i zgarnęła 11 milionów zysku.

W Polsce też mamy wysokie mandaty i mamy rekordzistę! Jest nim pewien 32-lat ze Śląska, który styczniu 2022 r. postanowił swoim audi pokazać, jak to się ucieka przed policją. I nie dość, że zniszczył dwa radiowozy, to jeszcze nawarzył sobie mnóstwo kłopotów. Jak policja zrobiła podsumowanie, to wyszło na jaw, że mandat dla niego wynosi aż 32 500 zł.

6
Mandaty

Czy w Polsce wysokość mandatów powinny też zależeć od zarobków?

Kary od policjantów

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj