21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Dostałeś mandat, zapłacisz drożej za OC

REKLAMA

Będzie droższe OC za wykroczenia drogowe. Kierowcy, którzy jeżdżą nieostrożnie i już zostali ukarani za to mandatem oraz punktami karnymi, muszą liczyć się z tym, że przy zawieraniu nowego ubezpieczenie swojego samochodu, dodatkowo zapłacą wyższą składkę.

Od 17 czerwca wchodzą w życie przepisy pozwalające firmom ubezpieczeniowym uzyskiwać dostęp do historii manatów swojego potencjalnego klienta. Będzie to brane pod uwagę przy wyliczaniu składek.

Trudno powiedzieć, o ile takie polisy wzrosną i czy firmy będą różnicować dopłatę do składki w zależności od popełnionego wykroczenia.

Przedstawiciel Warty w mediach stwierdził, że zwyżka – nawet kilkaset procent – może np. dotyczyć mandatów za jazdę po pijanemu, czy „drastycznego przekraczania prędkości w terenie zabudowanym czy wyprzedzania na pasach”.

LINK4 zapowiada dodatkowe zniżki dla tych, którzy mają czyste konto i podwyższenie składek dla kierowców, którzy zostali ukarani za najgroźniejsze wykroczenia, z bardzo dużą liczbą punktów karnych.

Od stycznia 2022 r. radykalnie wzrosły mandaty w Polsce. Za przekroczenie prędkości o 71 km i więcej można zapłacić 2500 zł. Dodatkowo od 17 września 2022 r. zacznie obowiązywać tzw. recydywa. Stawka mandatu za określone wykroczenia wzrośnie dwa razy za ponowne złamanie tych samych przepisów w ciągu dwóch lat.

Mandaty za prędkość
Mandaty za prędkość 2022 r. | Infografika Inres24.pl

Zobacz też:

Pędzili przez miasto jak pocisk

Tankuj i płacz. Dlaczego tak drożeje paliwo? Czy jest szansa na spadek cen?

Groza na przejeździe w Knapach. Niewiele brakowało, by doszło do tragedii

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj