6.8 C
Rzeszów
czwartek, 22 lutego, 2024

Dostałeś mandat, zapłacisz drożej za OC

REKLAMA

Będzie droższe OC za wykroczenia drogowe. Kierowcy, którzy jeżdżą nieostrożnie i już zostali ukarani za to mandatem oraz punktami karnymi, muszą liczyć się z tym, że przy zawieraniu nowego ubezpieczenie swojego samochodu, dodatkowo zapłacą wyższą składkę.

Od 17 czerwca wchodzą w życie przepisy pozwalające firmom ubezpieczeniowym uzyskiwać dostęp do historii manatów swojego potencjalnego klienta. Będzie to brane pod uwagę przy wyliczaniu składek.

Trudno powiedzieć, o ile takie polisy wzrosną i czy firmy będą różnicować dopłatę do składki w zależności od popełnionego wykroczenia.

Przedstawiciel Warty w mediach stwierdził, że zwyżka – nawet kilkaset procent – może np. dotyczyć mandatów za jazdę po pijanemu, czy „drastycznego przekraczania prędkości w terenie zabudowanym czy wyprzedzania na pasach”.

LINK4 zapowiada dodatkowe zniżki dla tych, którzy mają czyste konto i podwyższenie składek dla kierowców, którzy zostali ukarani za najgroźniejsze wykroczenia, z bardzo dużą liczbą punktów karnych.

Od stycznia 2022 r. radykalnie wzrosły mandaty w Polsce. Za przekroczenie prędkości o 71 km i więcej można zapłacić 2500 zł. Dodatkowo od 17 września 2022 r. zacznie obowiązywać tzw. recydywa. Stawka mandatu za określone wykroczenia wzrośnie dwa razy za ponowne złamanie tych samych przepisów w ciągu dwóch lat.

Mandaty za prędkość
Mandaty za prędkość 2022 r. | Infografika Inres24.pl

Zobacz też:

Pędzili przez miasto jak pocisk

Tankuj i płacz. Dlaczego tak drożeje paliwo? Czy jest szansa na spadek cen?

Groza na przejeździe w Knapach. Niewiele brakowało, by doszło do tragedii

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj