20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Ostatni wakacyjny weekend pod niebieskim nadzorem

REKLAMA

To ostatni wakacyjny weekend. Jedni wracają z urlopu, inni jadą na wycieczkę, aby jeszcze nacieszyć się kilkoma wolnymi dniami. Na drogach jest tłoczno, ale najważniejsze, aby było bezpiecznie. O to właśnie troszczą się policjanci. Uwaga na wzmożone kontrole!

Na drogach naszego regionu notuje się zwiększony ruch. Podkarpaccy policjanci zaznaczają, że dokładają wszelkich starań, aby było bezpiecznie.

– Wybierając się w podróż pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży. Upewnijmy się, że możemy prowadzić samochód. Przemęczeni kierowcy nierzadko przeceniają swoje siły, co może prowadzić do zaśnięcia za kierownicą i w konsekwencji do tragedii – mówią policjanci z rzeszowskiej drogówki.

Policjanci przypominają, że przed wyjazdem należy zadbać o pojazd: uzupełnić płyny, sprawdzić światła, ciśnienie w kołach.

– Zwiększony ruch wiąże się często z dłuższym czasem jazdy, dlatego zaplanujmy podróż, wyjedźmy wcześniej, pokonujmy trasę etapami, koniecznie róbmy przerwy na odpoczynek – radzą funkcjonariusze.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj