1.5 C
Rzeszów
sobota, 2 grudnia, 2023

Ostatni wakacyjny weekend pod niebieskim nadzorem

REKLAMA

To ostatni wakacyjny weekend. Jedni wracają z urlopu, inni jadą na wycieczkę, aby jeszcze nacieszyć się kilkoma wolnymi dniami. Na drogach jest tłoczno, ale najważniejsze, aby było bezpiecznie. O to właśnie troszczą się policjanci. Uwaga na wzmożone kontrole!

Na drogach naszego regionu notuje się zwiększony ruch. Podkarpaccy policjanci zaznaczają, że dokładają wszelkich starań, aby było bezpiecznie.

– Wybierając się w podróż pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży. Upewnijmy się, że możemy prowadzić samochód. Przemęczeni kierowcy nierzadko przeceniają swoje siły, co może prowadzić do zaśnięcia za kierownicą i w konsekwencji do tragedii – mówią policjanci z rzeszowskiej drogówki.

Policjanci przypominają, że przed wyjazdem należy zadbać o pojazd: uzupełnić płyny, sprawdzić światła, ciśnienie w kołach.

– Zwiększony ruch wiąże się często z dłuższym czasem jazdy, dlatego zaplanujmy podróż, wyjedźmy wcześniej, pokonujmy trasę etapami, koniecznie róbmy przerwy na odpoczynek – radzą funkcjonariusze.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj