20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Dziewczynki okradły butik i wróciły na miejsce rabunku

REKLAMA

Co z nich wyrośnie?! Mają dopiero 12 lat, a już są na bakier z prawem. W Jarosławiu sprzedawczyni z butiku w galerii handlowej zatrzymała dwie dziewczynki, które dzień wcześniej ukradły odzież.

Sprzedawczynie rozpoznała złodziejki i zawiadomiła policję. Policjanci z kolei wezwali rodziców i przeprowadzili z nimi rozmowę.

Zaskakująca była postawa urwisek. – Jedna z dziewczyn zachowywała się arogancko, śmiała się i nie wykazywała skruchy w związku z popełnioną kradzieżą – informuje Komenda Policji w Jarosławiu.

Małolaty są cwane. Wiedzą, że do 13 roku życia prawo je chroni i zapewnia im bezwzględną nieodpowiedzialność za czyny karalne. Nie pójdą do poprawczaka, ale może w ich sprawie toczyć się postępowanie o demoralizację. Rodziną może zająć się kurator. Sąd może przyjrzeć się rodzicom, czy prawidłowo sprawowana jest opieka.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj