25 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Zatrzymali nienawistnika. Obrażał i groził na portalu społecznościowym prezydentom

Na portalach społecznościowych znieważył prezydenta Polski, groził śmiercią prezydentowi Stalowej Woli, a także innym politykom Prawa i Sprawiedliwości. Okazało się, że za wpisami stoi 38-latek. Teraz odpowie za to przed sądem.

REKLAMA

Mężczyzna zdawał sobie sprawę z tego, że popełnia przestępstwo. Dlatego używał to tego specjalnych programów maskujących tożsamość w sieci. Myślał, że będzie nieuchwytny, ale przeliczył się. Policyjni spece od informatyki okazali się lepsi i namierzyli autora nienawistnych komentarzy.

Zatrzymany to 38-latek ze Stalowej Woli. – Przedstawiono mu siedem zarzutów, w tym zarzut publicznego znieważenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni oraz stosowania bezprawnej groźby wobec grupy osób z powodu jej przynależności politycznej – informuje w swoim komunikacie podkarpacka policja.

38-latek przyznał się winy i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 5 lat więzienia. Po przesłuchaniu został zwolniony. Objęto go policyjnym dozorem, otrzymał też nakaz opuszczania kraju.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
25 ° C
25 °
25 °
65 %
2.1kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
32 °
wt.
31 °
śr.
30 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu