12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Zatrzymali nienawistnika. Obrażał i groził na portalu społecznościowym prezydentom

REKLAMA

Na portalach społecznościowych znieważył prezydenta Polski, groził śmiercią prezydentowi Stalowej Woli, a także innym politykom Prawa i Sprawiedliwości. Okazało się, że za wpisami stoi 38-latek. Teraz odpowie za to przed sądem.

Mężczyzna zdawał sobie sprawę z tego, że popełnia przestępstwo. Dlatego używał to tego specjalnych programów maskujących tożsamość w sieci. Myślał, że będzie nieuchwytny, ale przeliczył się. Policyjni spece od informatyki okazali się lepsi i namierzyli autora nienawistnych komentarzy.

Zatrzymany to 38-latek ze Stalowej Woli. – Przedstawiono mu siedem zarzutów, w tym zarzut publicznego znieważenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni oraz stosowania bezprawnej groźby wobec grupy osób z powodu jej przynależności politycznej – informuje w swoim komunikacie podkarpacka policja.

38-latek przyznał się winy i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 5 lat więzienia. Po przesłuchaniu został zwolniony. Objęto go policyjnym dozorem, otrzymał też nakaz opuszczania kraju.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj