28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Byli na służbie i poświęcili swoje życie

REKLAMA

W zawód policjanta wpisane jest ryzyko. Nikt jednak nie spodziewa się, że ze służby może już nigdy nie wrócić. Okrutna śmierć dwóch wrocławskich policjantów wywołała szok w całej Polsce. Tak dramatycznego zdarzenia jeszcze nie było. Dla wielu funkcjonariuszy praca w policji już nigdy nie będzie taka sama.

Przed komendami zawyły syreny, a niebieskie światła radiowozów odbiły się od otaczających budynków. Zwykle takie dźwięki i światła są znakiem, że policja pędzi na akcję, kiedy ktoś potrzebuje pilnej pomocy. Tym razem jednak było inaczej – chodziło tylko o pamięć. Symboliczne pokazanie wszystkim przesłania: solidarność, szacunek i hołd dla tych, którzy poświęcili swoje życie, pełniąc służbę dla innych.

Asp. szt. Ireneusz Michalak i jego kolega z patrolu asp. szt. Daniel Łuczyński, którzy od bardzo wielu lat dbali o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, zapłacili najwyższą cenę. Do końca wypełnili słowa roty policyjnego ślubowania. Policjanci przysięgają stać na straży prawa i służyć pomocą: „… nawet z narażeniem życia”.

Śmierć funkcjonariuszy jest ciosem dla całej polskiej policji. – Formacja straciła niezwykle doświadczonych policjantów, pełnych pasji i zaangażowania, a ich rodziny najbliższych, którzy byli dla nich całym światem – piszą pogrążeni w smutku przyjaciele z komendy.

Policjanci konwojowali zatrzymanego mężczyznę, który miał do odbycia karę pół roku więzienia. Nikt nie spodziewał, że Maksymilian F. dokona prawdziwej egzekucji. Postrzelił z niej policjantów w głowę. Oni byli kompletnie zaskoczeni, nie zdołali się obronić. Jest jeszcze wyjaśniane w jaki sposób bandyta użył broni.

Z pewnością to tragiczne zdarzenie wpłynie na procedury bezpieczeństwa stosowane przez policję. Jest to konieczne, aby minimalizować ryzyko i w przyszłości starać się zapobiegać takim tragediom. Nie wszystko jednak da się napisać przepisami, ponieważ życie wymusza różne sytuacje.

Śmierć policjantów z Wrocławia
Śmierć policjantów z Wrocławia. Koledzy w całej Polsce uczcili ich pamięć | Fot. Dolnośląska Policja

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj