-2.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Zabójstwo w Moszczanicy. Zięć usłyszał zarzut

REKLAMA

Tragiczne zdarzenie w Witkach, przysiółku wsi Moszczanica w powiecie lubaczowskim. W sobotę, 17 czerwca doszło do rodzinnej tragedii. W domu znaleziono ciało 74-letniej kobiety. Padła ofiarą zabójstwa. Podejrzany jest zięć.

Śledczy nie udzielają na razie szerszych informacji. Przez wiele godzin przed domem znajdowały się policyjne samochody. Na miejscu pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza wspólnie z prokuratorem. Przeprowadzano oględziny miejsca zbrodni i zabezpieczano ślady.

Jak ustaliliśmy ofiara – Krystyna G. (†74 l.) otrzymała pięć ran kłutych, zadanych w brzucha, klatkę piersiową i głowę. Kobieta próbowała bronić się przed atakami i miała pokaleczone również ręce.

Śledczy na miejscu zbrodni zabezpieczyli nóż ze śladami krwi.

Policja zatrzymała zięcia – 54-letniego Józefa B. Podczas zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 2 promile alkoholu. 19 czerwca mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Nie przyznał się do winy, odmówił składania wyjaśnień.

Mężczyzna był z teściową skonfliktowany. Ta niechęć i agresja narastały, bo seniorka miesiąc wcześniej założyła zięciowi niebieską kartę. Seniorka mieszkała na parterze domu, a jej córka z mężem zajmowali piętro.

Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o aresztowanie 54-latka. Sąd tymczasowo go aresztował

Za zabójstwo grozi dożywotnie więzienie.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj