21 C
Rzeszów
wtorek, 30 maja, 2023

Wyróżnienie dla Przemyśla i Rzeszowa od Zełenskiego

REKLAMA

To wydarzenie śledził z uwagą cały świat. Prezydent Ukrainy Włodymyr Zełenski od czasu rosyjskiej agresji bardzo rzadko opuszcza swój kraj. 5 kwietnia złożył pierwszą, oficjalną wizytę w Polsce. Na jej zakończenie doszło o nieoczekiwanego spotkania w Chełmie na Lubelszczyźnie. Zaproszeni byli prezydenci Rzeszowa i Przemyśla. Zełenski przekazał im szczególne wyrazy wdzięczności.

Przemyśl i Rzeszów od początku agresji szczególnie zaangażowały się w pomoc uchodźcom. Z tego powodu Ukraina już wcześniej nadała miastom z Podkarpacia honorowy tytuł „Miasto-Ratownik”.

Teraz, podczas wizyty w Polsce, Zełenski mógł osobiście wręczyć wyróżnienia i podziękować prezydentom: Konradowi Fijołkowi i Wojciechowi Bakunowi za trud i wysiłek, który mieszkańcy włożyli, aby nieść pomoc potrzebującym.

Wśród wyróżnionych znalazły się także Chełm i Lublin.

W spotkaniu w Chełmie uczestniczyła wojewoda podkarpacka Ewa Leniart. Obecni byli również premier Mateusz Morawiecki i pełnomocnik rządu do spraw uchodźców wojennych Paweł Szefernaker.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
21 ° C
21 °
21 °
43 %
5.7kmh
0 %
wt.
21 °
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
20 °
sob.
16 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu