24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Wyróżnienie dla Przemyśla i Rzeszowa od Zełenskiego

REKLAMA

To wydarzenie śledził z uwagą cały świat. Prezydent Ukrainy Włodymyr Zełenski od czasu rosyjskiej agresji bardzo rzadko opuszcza swój kraj. 5 kwietnia złożył pierwszą, oficjalną wizytę w Polsce. Na jej zakończenie doszło o nieoczekiwanego spotkania w Chełmie na Lubelszczyźnie. Zaproszeni byli prezydenci Rzeszowa i Przemyśla. Zełenski przekazał im szczególne wyrazy wdzięczności.

Przemyśl i Rzeszów od początku agresji szczególnie zaangażowały się w pomoc uchodźcom. Z tego powodu Ukraina już wcześniej nadała miastom z Podkarpacia honorowy tytuł „Miasto-Ratownik”.

Teraz, podczas wizyty w Polsce, Zełenski mógł osobiście wręczyć wyróżnienia i podziękować prezydentom: Konradowi Fijołkowi i Wojciechowi Bakunowi za trud i wysiłek, który mieszkańcy włożyli, aby nieść pomoc potrzebującym.

Wśród wyróżnionych znalazły się także Chełm i Lublin.

W spotkaniu w Chełmie uczestniczyła wojewoda podkarpacka Ewa Leniart. Obecni byli również premier Mateusz Morawiecki i pełnomocnik rządu do spraw uchodźców wojennych Paweł Szefernaker.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj