21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Region dotknięty żywiołem

Zagrzmiało i lunęło. Ponad 300 interwencji

REKLAMA

Burza za burzą. Ogromne ulewy przeszły przez Podkarpacie. Strażacy odnotowali ponad 300 interwencji. Prądu nie miało 5 800 odbiorców, najwięcej w okolicach Mielca.

Niedzielne popołudnie, 7 lipca okazało się pogodowym armagedonem dla regionu. Najpierw grzmoty i delikatny deszcz. Chwila spokoju i pada znów. Z każdą minutą groza narastała. I tak przez kilka godzin. Doszło do tego, że rozpadało się tak bardzo, iż z nieba lał się wodospad wody. Ulice – zwłaszcza w górzystych terenach – zamieniały się w rwące potoki. Spływała ze wzniesień nie tylko woda, ale również błoto z pól, tworząc w dolinach prawdziwe bagna, przez które nie sposób teraz przejechać.

Tak jest np. w niektórych miejscowościach powiatu strzyżowskiego. W Żarnowej płynie po ulicach błotnista maź.

W powiecie mieleckim rozszalało się tornado, które łamało drzewa jak zapałki. Do parku w Mielcu nie ma po co wchodzić, bo można dostać nadłamaną gałęzią. W powiecie mieleckim najwięcej osób nie ma prądu.

Żarnowa po ulewie:

Połomia niedaleko Rzeszowa:

Mielec:

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj