22 C
Rzeszów
piątek, 19 sierpnia, 2022

Najnowsze

Strażnicy graniczni ruszyli na ratunek. Liczyła się każda minuta

Strażnicy graniczni z Sanoka wracali do placówki po zakończonej służbie. Na drodze w Tylawie w powiece krośnieńskim zobaczyli na środku drogi zmiażdżone auto. W środku był ranny kierowca, który wymagał pilnej pomocy.

REKLAMA

Chwilę wcześniej doszło do kraksy. Volkswagen zderzył się z ciężarówką. Osobówka została zmiażdżona, a jej kierowca zakleszczone we wraku.

Liczyła się każda minuta. Funkcjonariusze straży granicznej natychmiast podjęli akcję ratunkową. Jeden z nich – przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy, a prywatnie także strażak ochotnik – wszystkim się zajął. Udzielił pomocy poszkodowanemu i wezwał służby ratunkowe. Jego kolega z patrolu zabezpieczał miejsce zdarzenia. Wkrótce na miejsce wypadku dotarły kolejne służby.

Dzięki wspólnym wysiłkom funkcjonariuszy Straży Granicznej, straży pożarnej, policji oraz ratowników medycznych poszkodowany 53-latek szybko trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Z ustaleń policjantów wynika, że 55-letni kierujący ciężarowym renaultem najechał na tył volkswagena, który przy osi jezdni oczekiwał na skręt w lewo.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
22 ° C
25.4 °
20.5 °
67 %
3.1kmh
0 %
pt.
25 °
sob.
33 °
niedz.
30 °
pon.
32 °
wt.
31 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu