18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Strażnicy graniczni ruszyli na ratunek. Liczyła się każda minuta

REKLAMA

Strażnicy graniczni z Sanoka wracali do placówki po zakończonej służbie. Na drodze w Tylawie w powiece krośnieńskim zobaczyli na środku drogi zmiażdżone auto. W środku był ranny kierowca, który wymagał pilnej pomocy.

Chwilę wcześniej doszło do kraksy. Volkswagen zderzył się z ciężarówką. Osobówka została zmiażdżona, a jej kierowca zakleszczone we wraku.

Liczyła się każda minuta. Funkcjonariusze straży granicznej natychmiast podjęli akcję ratunkową. Jeden z nich – przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy, a prywatnie także strażak ochotnik – wszystkim się zajął. Udzielił pomocy poszkodowanemu i wezwał służby ratunkowe. Jego kolega z patrolu zabezpieczał miejsce zdarzenia. Wkrótce na miejsce wypadku dotarły kolejne służby.

Dzięki wspólnym wysiłkom funkcjonariuszy Straży Granicznej, straży pożarnej, policji oraz ratowników medycznych poszkodowany 53-latek szybko trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Z ustaleń policjantów wynika, że 55-letni kierujący ciężarowym renaultem najechał na tył volkswagena, który przy osi jezdni oczekiwał na skręt w lewo.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj