19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Tak może wyglądać Aula Miejska w Rzeszowie. Wybrano projekt

REKLAMA

Centrum Rzeszowa ma ulec radykalnej przemianie. W planach znajduje się budowa Auli Miejskiej obok ratusza. Miasto ogłosiło konkurs na projekt architektoniczny. Napłynęło 45 zgłoszeń. Zwycięzcą został projekt architekta Karola Żurawskiego z Warszawy.

Planowana konstrukcja to budynek wykonany z cegły z recyklingu, wzbogacony ogrodem deszczowym i drzewami. Obiekt będzie pełnił funkcje wielofunkcyjne, obejmując salę konferencyjną oraz kawiarnię.

W 2024 roku planowane jest rozpoczęcie prac nad dokumentacją projektową. Następnie przewidziane są procedury uzyskania pozwolenia na budowę i przetargu. Zgodnie z planem, obiekt ma być ukończony w latach 2027-2028. Szacunkowy koszt całego przedsięwzięcia to 35-37 mln złotych.

W rozstrzygniętym właśnie I nagroda to 50 tys. zł. To również zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie usługi na podstawie wybranej pracy konkursowej.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj