24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Szokujący atak na ulicy w Sanoku. Szkło trafiło policjanta w oko

REKLAMA

Szokujący i zupełnie niezrozumiały atak na radiowóz w Sanoku. W przejeżdżające policyjne auto wandal rzucił kamieniem. Odprysk szkła z rozbitej szyby trafił kierowcę w oko.

Wszystko działo się około godz. 9 na ul. Witkiewicza w Sanoku. Policjanci zostali kompletnie zaskoczeni. Mężczyzna, który stał na chodniku nagle wziął zamach kamieniem i rzucił w oznakowanego volkswagena transportera. Przednia szyba pękła, ale pozostała na swoim miejscu. Niestety, drobne odpryski szkła rozprysnęły się po kabinie. Jeden z odłamków trafił kierowcę prosto w oko. Na szczęście ranny szofer zdołał bezpiecznie zatrzymać auto i nie doszło do wypadku. Poszkodowany funkcjonariusz wymagał pomocy.

– Na miejsce bardzo szybko przyjechała karetka oraz inne radiowozy na sygnałach – relacjonują mieszkańcy. Ranny policjant trafił do szpitala.

Napastnik został zatrzymany. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania. Mężczyzna ledwo stał na nogach. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Kiedy wytrzeźwiał, postawiono mu zarzuty. Wandal odpowie za zniszczenie samochodu (straty wyceniono na 2 500 zł) oraz narażenie człowieka na utratę życia i zdrowia.

– Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Decyzją prokuratora wobec 40-latka zastosowano policyjny dozór. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Monika Hędrzak z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj