0.6 C
Rzeszów
wtorek, 6 grudnia, 2022

Najnowsze

Jadą słowackie armaty! Poruszenie na ulicach

Jedni biją brawo, inni czują niepokój, albo po prostu są mocno zdziwieni. Słowackie wojsko znalazło się na Podkarpaciu. Ale tylko przejazdem. Kolumna pojazdów pojechała na północ. Kierunek – Łotwa, gdzie wzmacniane są siły NATO.

REKLAMA

Potężne opancerzone maszyny robią wrażenie. Przechodnie zatrzymują się na chodnikach. To samo robią kierowcy. Wszyscy wyciągają komórki, aby nagrać widowiskowy przejazd.

Wzmocniona Wysunięta Obecność #eFP zapewnia sprawną i elastyczną zdolność militarnego reagowania na wszelkie agresywne działania FR w ramach polityki odstraszania i obrony #NATO. Słowackie haubice ZUZANA 2 w drodze na Łotwę. Ozbrojené Sily SR #WeAreNATO #StrongerTogether

Opublikowany przez Sztab Generalny WP Sobota, 27 listopada 2021

Słowacka artyleria porusza się w zwartej kolumnie, a eskortę zapewnia Żandarmeria Wojskowa. Te wielkie, długie armaty to zestawy ZUZANNA 2, które potrafią miotać pociski na odległość ponad 40 km, a naprowadzenie na cel odbywa się komputerowo.

CZYTAJ TEŻ:  Po zderzeniu kolosów wybuchł pożar. Strażnicy Graniczni ruszyli na pomoc

Słowackie siły na Łotwie będą wzmacniać wschodnią flankę NATO. Sojusz zaznacza swoją obecność w tym regionie. Prezentuje potencjał obronny i siłę odstraszania.

Oddziały słowackiej armii w Polskę zostaną nieco dłużej. Przeprowadzą wspólne ćwiczenia z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną na poligonie w Orzyszu.

slowackie haubice2
Słowackie wojsko na Podkarpaciu. Przejazd kolumny ciężkich pojazdów | Fot. Sztab Generalny WP/Facebook

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
0.6 ° C
1.1 °
-0.2 °
92 %
4.6kmh
75 %
wt.
7 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu