12.7 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Jadą słowackie armaty! Poruszenie na ulicach

REKLAMA

Jedni biją brawo, inni czują niepokój, albo po prostu są mocno zdziwieni. Słowackie wojsko znalazło się na Podkarpaciu. Ale tylko przejazdem. Kolumna pojazdów pojechała na północ. Kierunek – Łotwa, gdzie wzmacniane są siły NATO.

Potężne opancerzone maszyny robią wrażenie. Przechodnie zatrzymują się na chodnikach. To samo robią kierowcy. Wszyscy wyciągają komórki, aby nagrać widowiskowy przejazd.

Wzmocniona Wysunięta Obecność #eFP zapewnia sprawną i elastyczną zdolność militarnego reagowania na wszelkie agresywne działania FR w ramach polityki odstraszania i obrony #NATO. Słowackie haubice ZUZANA 2 w drodze na Łotwę. Ozbrojené Sily SR #WeAreNATO #StrongerTogether

Opublikowany przez Sztab Generalny WP Sobota, 27 listopada 2021

Słowacka artyleria porusza się w zwartej kolumnie, a eskortę zapewnia Żandarmeria Wojskowa. Te wielkie, długie armaty to zestawy ZUZANNA 2, które potrafią miotać pociski na odległość ponad 40 km, a naprowadzenie na cel odbywa się komputerowo.

Słowackie siły na Łotwie będą wzmacniać wschodnią flankę NATO. Sojusz zaznacza swoją obecność w tym regionie. Prezentuje potencjał obronny i siłę odstraszania.

Oddziały słowackiej armii w Polskę zostaną nieco dłużej. Przeprowadzą wspólne ćwiczenia z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną na poligonie w Orzyszu.

slowackie haubice2
Słowackie wojsko na Podkarpaciu. Przejazd kolumny ciężkich pojazdów | Fot. Sztab Generalny WP/Facebook

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj