15.5 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Z konta wyparowało ponad 200 tys. zł. Seniorka zaufała oszustom

REKLAMA

72-latka z Rzeszowa, licząc na szybki zysk, postanowiła zainwestować swoje oszczędności na internetowych platformach inwestycyjnych. Niestety, ta decyzja okazała się tragiczna, ponieważ kobieta straciła ponad 200 tysięcy złotych.

Cała historia zaczęła się od ogłoszenia o internetowych inwestycjach, które znalazła na stronach internetowych. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, otrzymała odpowiedź od nieznajomego mężczyzny, który przedstawił jej atrakcyjną ofertę. Wkrótce potem rozpoczęła się spirala oszustw.

Pierwszym krokiem było otwarcie konta na specjalnej platformie inwestycyjnej i wpłata 1200 złotych. Kobieta codziennie sprawdzała stan swojego konta i cieszyła się z początkowych zysków. Jednak po dwóch miesiącach, gdy chciała wypłacić zgromadzone środki, została przekonana przez rzekomego „maklera” do założenia portfela na giełdzie kryptowalut BINANCE. W rezultacie, straciła kolejne tysiące dolarów na różnego rodzaju opłaty i podatki.

Oszuści zmusili ją również do zainstalowania oprogramowania AnyDesk, które dało im pełny dostęp do wszystkich aplikacji na jej urządzeniu. Mimo kolejnych żądań wpłaty dodatkowych środków, kobieta nie podejrzewała, że jest ofiarą oszustów. Była posłuszna ich instrukcjom i zakładała kolejne rachunki, udostępniając im nawet skan swojego dowodu osobistego i dane do konta.

Niestety, dopiero pod koniec maja 72-latka dowiedziała się, w jaki sposób działają internetowe platformy inwestycyjne i że padła ofiarą oszustów. W rezultacie straciła ponad 212 tysięcy złotych.

Policjanci apelują do społeczeństwa, aby uważało na internetowych oszustów i podkreślają kilka ważnych zasad: należy dokładnie sprawdzać przedsiębiorstwa inwestycyjne na liście ostrzeżeń KNF, zapoznać się z informacjami KNF i NBP dotyczącymi inwestowania w kryptowaluty, czytać opinie innych użytkowników internetu, nie udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, nie przesyłać skanów dokumentów oraz nie instalować podejrzanego oprogramowania na urządzeniach logujących się do bankowości internetowej.

To kolejne ostrzeżenie przed groźbą oszustw internetowych, które każdego dnia zagrażają niewinnym ludziom.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj