27.4 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Sprawdziliśmy, co kryją Rzeszowskie Piwnice. Czy warto wybrać się z dzieckiem?

REKLAMA

Rzeszowskie Piwnice to technologiczne nowinki, które w efektowny sposób potrafią opowiedzieć o dziejach miasta i jego współczesności. Jeśli lubicie takie historie, albo po prostu chcecie mile spędzić wolny czas, to jest to znakomity wybór. Piwnice – wcześniej nazywane Podziemną Trasą Turystyczną – od niedawana działają w nowej odsłonie. Sprawdziliśmy, czy to fajna atrakcja dla naszych milusińskich. Zatem w drogę!

Piwnice zwiedza się z przewodnikiem, który nie tylko dba o to, abyśmy nie pobłądzili w labiryncie korytarzy, ale także odpala pilotem wszystkie atrakcje. A jest ich bez liku i to na każdym kroku.

Właściwie bierzemy udział w grze. Jest mnóstwo zadań i łamigłówek, które trzeba rozwiązać, aby zgarnąć dukaty, które w tej bajce robią za punkty. Na końcu czeka nas NAGRODA!

Ale od początku. Mamy do wyboru rodzaj trasy. Jestem z 10-latką, zatem wybieramy drogę bardziej dostosowaną do juniorki. Wszystko zaczyna się od fotobudki, gdzie robimy selfie – przyda się na finał. Spokojnie, dostaniemy fotkę także na maila.

Rzeszowskie Piwnice: Trochę o żabach

Potem czeka nas krótki filmik o legendzie Rzeszowa. Głos narratora – w tej roli znakomity aktor Piotr Fronczewski – idealnie pasuje to tej nieco mrocznej opowieści. Dowiadujemy się dlaczego w studni na Rynku mieszka wielka ropucha.

Potem zaczyna się wędrówka. Do przejścia jest prawie 400 metrów korytarzami. To prawdziwa interaktywna podróż w głąb historii.
A schodzimy nawet 10 metrów pod ziemię. Nad nami jest płyta Rynku.

Licznych ciekawostek dowiadujemy się z wielkich ekranów dotykowych. Można poznać dawne uzbrojenie, zobaczyć miniatury świątyń różnych wyznań obecnych w Rzeszowie. Można zajrzeć do sklepu kolonialnego, starej karczmy, zobaczyć najstarsze okno w mieście, które liczy prawie 600 lat! Jest też korytarz, w którym szaleje pożar. Oczywiście całkowicie bezpieczny. Dym i hałas płomieni robią jednak wrażenie. Opowiadają historię wielkiego pożaru miasta z 1842 r.

W piwnicach dowiemy się także jak miasto zmieniło się także w ostatnich latach oraz czym chwali się dzisiaj. Jesteśmy doliną lotniczą. Można zatem osobiście wypróbować jak działa silnik odrzutowca. Jest też szafa grająca, w której możemy posłuchać gwiazd estrady, które są związane z Podkarpaciem.

Rzeszowskie Piwnice: Odkryj skarb

Finałem wycieczki jest odkrycie największego skarbu Rzeszowa. Ale nawet w wielkiej tajemnicy nie zdradzimy, co, a właściwie kto nim jest. O tym, warto przekonać się samemu.

Nasza Recenzja. Rzeszowskie Piwnice. Czy warto wybrać się z dzieckiem?:

Nowa trasa robi wrażenie i jest warta polecenia. Tak powinno wyglądać każde muzeum. Jest mnóstwo ciekawostek, efektów specjalnych, które zaskakują i dostarczają niezapomnianych wrażeń. A co na to milusińscy? Nasza 10-letnia recenzentka jest pod wrażeniem i chce tam wybrać się jeszcze raz.

Ważne informacje: bilety, kontakt, czas otwarcia

 • Trasa czynna jest od wtorku do niedzieli:
 • wtorek–niedziela 10.00–19.00
 • ostatnie wejście jest możliwe godzinę i czterdzieści minut przed zamknięciem
 • czas zwiedzania 100 minut
 • Bilety:
  • normalny 25 zł
  • ulgowy 20 zł
  • rodzinny 70 zł (2 + 2)
  • Dzieci do lat czterech nie płacą

KONTAKT:

Rzeszowskie Piwnice
ul. Rynek 26
35-064 Rzeszów

tel. 17 748 39 90

email: rzeszowskiepiwnice@rzeszowskiepiwnice.pl

www.rzeszowskiepiwnice.pl

Zobacz też:

Wieża i dinozaury. Atrakcje „Rozdzielni wiatrów” w Głobikowej

Będzie hit! Kolejka gondolowa nad zaporą!

Przeworska wąskotorówka Pogórzanin wróciła na trasę. Sezon 2021 otwarty

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj