6.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

Kupiła luksusowe auto i nie była zadowolona. Do akcji wkroczyli antyterroryści

Policja! Otwieraj! Bo wyważymy drzwi! – hałas na klatce wczesnym rankiem obudził mieszkańców bloku w Rzeszowie. Cały hol piętra był wypełniony uzbrojoną po zęby brygadą antyterrorystów. W ten sposób mundurowi zatrzymali 28-latka, podejrzanego o wymuszenia pieniędzy od krakowskiego biznesmena. Wpadł nie tylko on, ale również jego kolega i 26-letnia znajoma. A cała sprawa zaczęła się do kupna przez kobietę luksusowego samochodu.

REKLAMA

Jak informuje policja, 26-latka kupiła auto pod koniec zeszłego roku od przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej z Krakowa. Minęło kilka miesięcy i na początku czerwca do biznesmena zgłosiła się klientka wraz ze swoimi dwoma kompanami. – 27 i 28-letni towarzysze kobiety oznajmili handlarzowi, że ich znajoma nie jest zadowolona z dokonanego zakupu, ponieważ samochód posiadał wady ukryte i zażądali od niego kilkudziesięciu tysięcy złotych „zadośćuczynienia” – relacjonują funkcjonariusze.

CZYTAJ TEŻ:  Spalił samochód pana Leona

Sprzedawca najpierw o niczym nie chciał słyszeć, ale wtedy mężczyźni pokazali, że nie żartują. Użyli wobec niego siły. Zaczęli mu grozić, a także jego rodzinie. Przedsiębiorca tak bardzo się przerazi, że oddał napastnikom kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nawet nie zgłosił sprawy policji.
Ale śledczy dowiedzieli się o całym zdarzeniu z własnych źródeł.

Policja sama dotarła do pokrzywdzonego

– Policjanci operacyjnie uzyskali informacje o tym, że na terenie Krakowa pojawiły się osoby powiązane z podkarpackim środowiskiem przestępczym, które miały dokonać wymuszenia rozbójniczego. Nasi ludzie sami dotarli do pokrzywdzonego – informuje służba prasowa małopolskiej policji.

Okazało się, że biznesmen nie będzie miał spokoju, a auto jest tylko pretekstem do dalszych wymuszeń. I tak się stało. Po kilku tygodniach u sprzedawcy znów pojawił się klientka z 27-letnim towarzyszem. Teraz zażądali kilkunastu tysięcy złotych. Pieniędzy jednak nie dostali, bo do akcji wkroczyli policjanci. Zatrzymali parę na gorącym uczynku. Wkrótce ujęto także ich 28-letniego kompana, który brał udział w pierwszym wymuszeniu. Do akcji wykorzystano antyterrorystów, bo mężczyzna trenuje sporty walk mieszanych i mógł stawiać opór. Po siłowym wejściu do mieszkania, podejrzany został obezwładniony. 

CZYTAJ TEŻ:  To były ułamki sekundy. 4-latek wbiegł pod samochód
Akcja rzeszowskich antyterrorystów

Poręczenie dla kobiety, areszt dla kompanów

– Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienia wszystkim  zatrzymanym zarzutów wymuszenia rozbójniczego, za co grozić im może do 10 lat więzienia – informuje policja.

Obaj mężczyźni zostali aresztowani. Dozór policji oraz poręcznie majątkowe zastosowano wobec 26-latki.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
6.5 ° C
7.7 °
5.2 °
92 %
3.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
10 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu