23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Kupiła luksusowe auto i nie była zadowolona. Do akcji wkroczyli antyterroryści

REKLAMA

Policja! Otwieraj! Bo wyważymy drzwi! – hałas na klatce wczesnym rankiem obudził mieszkańców bloku w Rzeszowie. Cały hol piętra był wypełniony uzbrojoną po zęby brygadą antyterrorystów. W ten sposób mundurowi zatrzymali 28-latka, podejrzanego o wymuszenia pieniędzy od krakowskiego biznesmena. Wpadł nie tylko on, ale również jego kolega i 26-letnia znajoma. A cała sprawa zaczęła się do kupna przez kobietę luksusowego samochodu.

Jak informuje policja, 26-latka kupiła auto pod koniec zeszłego roku od przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej z Krakowa. Minęło kilka miesięcy i na początku czerwca do biznesmena zgłosiła się klientka wraz ze swoimi dwoma kompanami. – 27 i 28-letni towarzysze kobiety oznajmili handlarzowi, że ich znajoma nie jest zadowolona z dokonanego zakupu, ponieważ samochód posiadał wady ukryte i zażądali od niego kilkudziesięciu tysięcy złotych „zadośćuczynienia” – relacjonują funkcjonariusze.

Sprzedawca najpierw o niczym nie chciał słyszeć, ale wtedy mężczyźni pokazali, że nie żartują. Użyli wobec niego siły. Zaczęli mu grozić, a także jego rodzinie. Przedsiębiorca tak bardzo się przerazi, że oddał napastnikom kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nawet nie zgłosił sprawy policji.
Ale śledczy dowiedzieli się o całym zdarzeniu z własnych źródeł.

Policja sama dotarła do pokrzywdzonego

– Policjanci operacyjnie uzyskali informacje o tym, że na terenie Krakowa pojawiły się osoby powiązane z podkarpackim środowiskiem przestępczym, które miały dokonać wymuszenia rozbójniczego. Nasi ludzie sami dotarli do pokrzywdzonego – informuje służba prasowa małopolskiej policji.

Okazało się, że biznesmen nie będzie miał spokoju, a auto jest tylko pretekstem do dalszych wymuszeń. I tak się stało. Po kilku tygodniach u sprzedawcy znów pojawił się klientka z 27-letnim towarzyszem. Teraz zażądali kilkunastu tysięcy złotych. Pieniędzy jednak nie dostali, bo do akcji wkroczyli policjanci. Zatrzymali parę na gorącym uczynku. Wkrótce ujęto także ich 28-letniego kompana, który brał udział w pierwszym wymuszeniu. Do akcji wykorzystano antyterrorystów, bo mężczyzna trenuje sporty walk mieszanych i mógł stawiać opór. Po siłowym wejściu do mieszkania, podejrzany został obezwładniony. 

Akcja rzeszowskich antyterrorystów

Poręczenie dla kobiety, areszt dla kompanów

– Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienia wszystkim  zatrzymanym zarzutów wymuszenia rozbójniczego, za co grozić im może do 10 lat więzienia – informuje policja.

Obaj mężczyźni zostali aresztowani. Dozór policji oraz poręcznie majątkowe zastosowano wobec 26-latki.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj