28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Dziupla warta pół miliona. Odwiedzili ją policjanci

REKLAMA

W Lubzinie pod Ropczycami policjanci i strażnicy graniczna zorganizowali nalot na magazyn używanych części samochodowych. Okazało się, że towar pochodzi z aut zrabowanych w Europie.

Mundurowi zatrzymali 37-latka, do którego należy posesja. Z informacji policjantów wynikało, że właściciel zajmuje się handlem częściami samochodowymi i może posiadać towar z pojazdów skradzionych na terenie Europy.

Po przeszukaniu pomieszczeń i rozległych magazynów funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt części pochodzących z trefnych aut. Były to głównie silniki, skrzynie biegów oraz elementy karoserii.

Kolejne części, w tym głównie silniki i elementy tapicerki, zostały zabezpieczone na posesji mężczyzny znajdującej się na osiedlu Witkowice w Ropczycach.

Wszystkie zabezpieczone części zostaną teraz zbadane pod kątem ich pochodzenia. Łączna wartość zabezpieczonych podzespołów wynosi wstępnie pół miliona złotych!

37-latek urządził się na całego, bo oprócz części, miał marihuanę, także różnego rodzaju trofea myśliwskie, w tym poroża. Prowadzone postępowanie wyjaśni, czy ujawnione trofea, mężczyzna posiadał legalnie.

Mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego został zatrzymany. Usłyszał zarzut paserstwa oraz posiadania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj