24 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022

Najnowsze

Dziupla warta pół miliona. Odwiedzili ją policjanci

W Lubzinie pod Ropczycami policjanci i strażnicy graniczna zorganizowali nalot na magazyn używanych części samochodowych. Okazało się, że towar pochodzi z aut zrabowanych w Europie.

REKLAMA

Mundurowi zatrzymali 37-latka, do którego należy posesja. Z informacji policjantów wynikało, że właściciel zajmuje się handlem częściami samochodowymi i może posiadać towar z pojazdów skradzionych na terenie Europy.

Po przeszukaniu pomieszczeń i rozległych magazynów funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt części pochodzących z trefnych aut. Były to głównie silniki, skrzynie biegów oraz elementy karoserii.

Kolejne części, w tym głównie silniki i elementy tapicerki, zostały zabezpieczone na posesji mężczyzny znajdującej się na osiedlu Witkowice w Ropczycach.

Wszystkie zabezpieczone części zostaną teraz zbadane pod kątem ich pochodzenia. Łączna wartość zabezpieczonych podzespołów wynosi wstępnie pół miliona złotych!

37-latek urządził się na całego, bo oprócz części, miał marihuanę, także różnego rodzaju trofea myśliwskie, w tym poroża. Prowadzone postępowanie wyjaśni, czy ujawnione trofea, mężczyzna posiadał legalnie.

Mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego został zatrzymany. Usłyszał zarzut paserstwa oraz posiadania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie małe
24 ° C
24.1 °
22.6 °
60 %
4.6kmh
40 %
pt.
22 °
sob.
21 °
niedz.
27 °
pon.
27 °
wt.
29 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu