15 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Dziupla warta pół miliona. Odwiedzili ją policjanci

W Lubzinie pod Ropczycami policjanci i strażnicy graniczna zorganizowali nalot na magazyn używanych części samochodowych. Okazało się, że towar pochodzi z aut zrabowanych w Europie.

REKLAMA

Mundurowi zatrzymali 37-latka, do którego należy posesja. Z informacji policjantów wynikało, że właściciel zajmuje się handlem częściami samochodowymi i może posiadać towar z pojazdów skradzionych na terenie Europy.

Po przeszukaniu pomieszczeń i rozległych magazynów funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt części pochodzących z trefnych aut. Były to głównie silniki, skrzynie biegów oraz elementy karoserii.

Kolejne części, w tym głównie silniki i elementy tapicerki, zostały zabezpieczone na posesji mężczyzny znajdującej się na osiedlu Witkowice w Ropczycach.

Wszystkie zabezpieczone części zostaną teraz zbadane pod kątem ich pochodzenia. Łączna wartość zabezpieczonych podzespołów wynosi wstępnie pół miliona złotych!

CZYTAJ TEŻ:  Czerwone światło? Seniorka pojechała dalej

37-latek urządził się na całego, bo oprócz części, miał marihuanę, także różnego rodzaju trofea myśliwskie, w tym poroża. Prowadzone postępowanie wyjaśni, czy ujawnione trofea, mężczyzna posiadał legalnie.

Mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego został zatrzymany. Usłyszał zarzut paserstwa oraz posiadania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
pochmurnie
15 ° C
15.5 °
13.1 °
51 %
2.6kmh
20 %
śr.
15 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu