13 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Haszysz zamiast bzu. Rekordowy przemyt na granicy w Korczowej

To największy przemyt narkotyków ujawniony od lat na wschodniej granicy. W Korczowej podczas kontroli ciężarówki-chłodni znaleziono 272 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości 13 mln zł.

REKLAMA

Tir jechał z Ukrainy do Polski. Oficjalny ładunek chłodni: 20 ton mrożonego bzu.

Pojazd na granicy został skierowany do rutynowej kontroli. Musiał przejechać przez specjalną śluzę z aparaturą RTG. Prześwietlenie rentgenowskie zaniepokoiło służby skarbowe. Na zdjęciu funkcjonariusze dostrzegli, że w podłodze samochodu są wolne przestrzenie wypełnione dziwną treścią.

Naczepę rozładowano, a potem wystarczył łom, aby podważyć płyty i odsłonić to, co znajduje się pod nimi. Okazało się, że w wolnych przestrzeniach stelaża podwójnej podłogi znajduje się 131 brązowych paczuszek owiniętych folią i taśmą.

Wyniki badań nie pozostawiały wątpliwości – to haszysz. Z tak ogromnej ilości można byłoby sporządzić 10 mln dilerskich porcji, która zalałaby Europę. Na szczęście narkotyki nie trafią na ulice.

CZYTAJ TEŻ:  ABW na tropie szpiegów. Szajka zakładała kamerki i przygotowywała akcje dywersyjne. Podkarpacki wątek

Sprawą zajmuje się teraz Centralne Biuro Śledcze. Policjanci ustalają kto miał być odbiorcą transportu. Na razie zatrzymano 54-letniego kierowcę tira.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13 ° C
13.8 °
11.9 °
65 %
2.1kmh
0 %
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu