18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Skatował dostawcę bejsbolem i uciekł w Polskę

REKLAMA

Dramatyczne sceny rozegrały się przed sklepem w Jaworniku Polskim w powiecie przeworskim. O świcie znaleziono 60-letniego dostawcę pieczywa. Mężczyzna był cały zakrwawiony i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Nagranie z kamer wyjaśniło, co się stało. Mężczyzna został skatowany przez bandziora, który ukradł mu samochód i ruszył w Polskę. Policja w całym kraju prowadziła poszukiwania. Obława zakończyła się sukcesem.

Dla 60-latka miał to być zwyczajny dzień pracy. W poniedziałek rozwoził towar z piekarni. O godz. 3 w nocy zjawił się przed sklepem w Jaworniku Polskim. Zaczął wyładowywać skrzynki ze świeżym chlebem i bułkami. Mężczyzna nie zdawał sobie sprawy, że jest obserwowany. Bandzior jakby wszystko zaplanował. Czaił się w pobliżu. Był zamaskowany, a w ręku trzymał kij bejsbolowy. Nagle podbiegł od tyłu do ofiary i silnym uderzeniem w głowę, powalił ją na ziemię.

Nawet, kiedy poszkodowany leżał bez ruchu, zwyrodnialec zdał jeszcze kilka uderzeń, aby spowodować jak najwięcej obrażeń. Na koniec przeszukał dostawcę, wskoczył do jego samochodu i odjechał.

Rano znaleziono pokrwawionego 60-latka. Mężczyzna w krytycznym stanie trafił do szpitala w Przeworsku, gdzie walczy o życie. Śledczy szybko przejrzeli zapis z monitoringu, który zarejestrował przebieg zdarzenia. Na podstawie filmu sprawcy nie udało się od razu zidentyfikować.

O skradzionym pojeździe i poszukiwanym bandycie rozesłano meldunki po całym kraju. Na drugim końcu Polski w Zgorzelcu, policja namierzyła skradzionego volkswagena i podejrzanego, którym okazał się 29-latek z powiatu przeworskiego. W samochodzie policjanci znaleźli kij bejsbolowy.

29-latek jeszcze tego samego dnia pod eskortą antyterrorystów został przekonwojowany do komendy w Przeworsku.

– W środę rano w prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia – poinformowała aspirant sztabowy Justyna Urban, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

Adamowi S. grozi dożywocie. Już wcześniej był notowany za inne przestępstwa.

– Przez kilka lat siedział w więzieniu. Wrócił do Jawornika zaledwie tydzień temu. Zaatakował pod sklepem, do którego kiedyś próbował się włamać – mówi nam jeden z mieszkańców.

Zobacz też:

Tym pogrzebaczem pacjent zaatakował ratownika

Wpadli z wielkim hukiem. Policjanci szukali broni

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj