14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Tym pogrzebaczem pacjent zaatakował ratownika

REKLAMA

Założona na twarzy przyłbica uratowała ratownika medycznego. Zaatakował go pacjent, któremu załoga pogotowia z Brzozowa przyjechała udzielić pomocy.

Ratownicy zostali wysłani do gminy Dydania. Ze zgłoszenia wynikało, że 49-latek zamierza targnąć się na życie. Kiedy załoga pogotowia przyjechała na miejsce, okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy i dlatego wypowiada się chaotycznie. Został jednak przebadany. Uznano, że nic mu nie dolega i nie wymaga pobytu w szpitalu.

Po skończeniu swoich czynności ratownicy zamierzali odjechać. Jeden z nich podszedł do 49-latka, aby zostawić mu dokumentację z wizyty. Wtedy „pacjent” zamienił się w agresora. Chwycił za pogrzebacz i uderzył pokrzywdzonego w głowę. Na szczęście napadnięty ratownik nie odniósł żadnych obrażeń. Uratowała go przyłbica, którą miał na twarzy. Uderzenie było bardzo silne, bo plastik się połamał.

Napastnikiem zajęli się policjanci. Obezwładnili go i zabrali do aresztu na komendzie. Badanie alkomatem wykazało się, oprych ma 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie była to już pierwsza interwencja pogotowia. Już kilka razy mężczyzna bezzasadnie wzywał służby.

– Po wytrzeźwieniu podejrzany usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Przyznał się do jego popełnienia i złożył wyjaśniania. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności – informuje aspirant sztabowy Monika Dereń, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj