20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Wpadli z wielkim hukiem. Policjanci szukali broni

REKLAMA

Policjanci z Rzeszowa, zajmujący się cyberprzestępczością zainteresowali się ogłoszeniem o sprzedaży broni hukowej kalibru 9 mm, na posiadanie której wymagane jest pozwolenie. Okazało się, że takie egzemplarze cieszą się wielką popularnością i masowo do Polski wysyła je sklep w Czechach. Mundurowi zorganizowali obławę i odwiedzili nabywców. Przeszukali aż 100 adresów w całym kraju.

Sklep w Czechach działa legalnie i prowadzi sprzedaż przez internet. Wysyła towar do klientów w Polsce kurierem. Nabywcy wchodząc w posiadanie takich pistoletów popełniają przestępstwo.

W minionym tygodniu śledczy przeprowadzili obławę. W jednym czasie, w 16 województwach, odwiedzili osoby, które mogły nabyć zakazaną broń.

W akcji wzięło udział aż 300 policjantów, w tym pirotechnicy, biegli z zakresu broni i balistyki. Zaangażowano także psy, wyszkolone do wyszukiwania materiałów wybuchowych.

Efekty? Funkcjonariusze ujawnili 74 sztuki nielegalnie posiadanej broni krótkiej i długiej różnego kalibru, z których część była przystosowana do oddawania strzału z amunicji ostrej. Zabezpieczyli 3500 sztuk amunicji, a także proch strzelniczy, 2 zapalniki do broni artyleryjskiej, kusze z lunetą i nunczako.

Zatrzymano dwóch mężczyzn, 49-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego, który nielegalnie posiadał 2 sztucery i ponad 100 szt. amunicji, oraz 60-letniego mieszkańca woj. śląskiego, u którego znaleziono elementy broni, amunicję, zapalniki i słój z prochem.

Podejrzani usłyszeli zarzuty. Będą odpowiadać za nielegalne posiadanie broni i amunicji, grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Czynności procesowe z udziałem pozostałych osób, będą prowadzone po uzyskaniu opinii biegłych.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj