21 C
Rzeszów
wtorek, 6 czerwca, 2023

Przerwana wyprawa po kolegów z Syrii

REKLAMA

Ta wyprawa została przerwana przez akcję Straży Granicznej w Lipnicy w powiecie krośnieńskim. Mundurowi zatrzymali 5 Syryjczyków.

Cudzoziemcy podróżowali audi na niemieckich numerach. Kierowcą nie miał prawa jazdy. Pasażerami było czterech jego rodaków.

Wszyscy nie posiadali dokumentów. Strażnicy ustalili, że mężczyźni mają od 14 do 25 lat i trzech z nich posiada niemieckie zezwolenie na pracę. Dwaj pozostali to chłopcy w wieku 14 i 16 lat. Dopiero, co przekroczyli nielegalnie granicę. Kumple, którzy próbowali przemycić ich do Niemiec usłyszeli za to zarzuty. Szybko stanęli przed sądem i dobrowolnie poddali się karze: 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Dodatkowo 23-letni kierowca za brak prawka dostał od sądu 1500 zł grzywny i półroczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Mundurowi ustalili, że dwaj nieletni Syryjczycy uciekli właśnie z ośrodka dla cudzoziemców na Słowacji. Następnie wsiedli do osobówki. 2 maja zostali przekazani stronie słowackiej w ramach uproszczonej readmisji.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
21 ° C
21 °
21 °
52 %
4.1kmh
0 %
wt.
21 °
śr.
18 °
czw.
22 °
pt.
23 °
sob.
23 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu