21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Przerwana wyprawa po kolegów z Syrii

REKLAMA

Ta wyprawa została przerwana przez akcję Straży Granicznej w Lipnicy w powiecie krośnieńskim. Mundurowi zatrzymali 5 Syryjczyków.

Cudzoziemcy podróżowali audi na niemieckich numerach. Kierowcą nie miał prawa jazdy. Pasażerami było czterech jego rodaków.

Wszyscy nie posiadali dokumentów. Strażnicy ustalili, że mężczyźni mają od 14 do 25 lat i trzech z nich posiada niemieckie zezwolenie na pracę. Dwaj pozostali to chłopcy w wieku 14 i 16 lat. Dopiero, co przekroczyli nielegalnie granicę. Kumple, którzy próbowali przemycić ich do Niemiec usłyszeli za to zarzuty. Szybko stanęli przed sądem i dobrowolnie poddali się karze: 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Dodatkowo 23-letni kierowca za brak prawka dostał od sądu 1500 zł grzywny i półroczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Mundurowi ustalili, że dwaj nieletni Syryjczycy uciekli właśnie z ośrodka dla cudzoziemców na Słowacji. Następnie wsiedli do osobówki. 2 maja zostali przekazani stronie słowackiej w ramach uproszczonej readmisji.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj