23.4 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Premier w Mielcu: Przywracamy kolej, przywracamy normalność

REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki niedzielę (26 września) spędził na Podkarpaciu. Celem był Mielec i powiat mieleckim. Zachwalał „Polski Ład”. Na stacji podsumował dokonania rządu w zakresie inwestycji w infrastrukturę i działań zapobiegającym wykluczeniu komunikacyjnemu. Przykładem jest przywrócona właśnie linia Dębica – Mielec.

Kolej wróciła do Mielca po 12 latach. Położono nowe tory, odnowiono perony. Podróż pociągiem trwa pół godziny. Dla mieszkańców to wielka radość, bo połączenie jest wygodne, a do tego tanie. Korzystają z niego uczniowie, a także osoby dojeżdżające do pracy.

W niedzielę premier na Podkarpacie dotarł samolotem. Rządowy Gulfstream wylądował w Jasionce. Stąd kawalkada limuzyn ruszyła do Mielca.

IMG 9633
Premier w Mielcu. Rządowy samolot na lotnisku w Jasionce | Fot. Inres24.pl

Mateusz Morawiecki podczas wizyty na dworcu w Mielcu pochwalił się osiągnięciami rządu w zakresie poprawy infrastruktury.

– Najlepiej można spytać naszych kolejarzy, kiedy ostatnio było tyle inwestycji, co obecnie, w czasach rządu Prawa i Sprawiedliwości. To ponad 5,5 tysiąca kilometrów linii kolejowych już zmodernizowanych, 60 odnowionych dworców i 200 kolejnych w planach remontowych – mówił premier.

Tłumaczył, że PiS obejmując władzę odziedziczył po poprzedniej ekipie deficyt budżetowy, a także deficyt infrastrukturalny. – Zwinięte linie autobusowe, kolejowe, zamknięte posterunki. My dzisiaj to wszystko odbudowujemy – zaznaczył premier.

Nawiązując do przeszłości, mówił też o zawiedzionych nadziejach. – Po 1989 r. myśleliśmy, że państwo zwróci się ku Polakom. Tymczasem zamiast dekomunizacji, mieliśmy dezindustrializację. Zamiast pozbycia się złogów ubeckich, esbeckich, mieliśmy Polskę dwóch, albo trzech prędkości – stwierdził Mateusz Morawiecki.

– To nie jest tylko przywrócenie połączenia kolejowego, to jest przywrócenie normalności – podsumował premier wizytę w Mielcu.

W niedzielę szef rządu spotkał się także z mieszkańcami Przecławia.

🔴 NA ŻYWO | Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego w Mielcu

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Niedziela, 26 września 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj