10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Kłęby ciemnego dymu. Tak płonęła hurtownia tkanin w Strażowie

REKLAMA

Słup ognia i kłęby dymu. W Strażowie pod Rzeszowem płonęła hurtownia tkanin. Z żywiołem walczyło ponad 120 strażaków. Jeden z nich został ranny. Straty szacuje się na 4 mln zł.

Pożar wybuchł we wtorek 23 sierpnia po godz. 19. Zaczęło się od poddasza hali magazynowej, która ma 8 metrów wysokości i 1600 mkw powierzchni. Ogień rozprzestrzeniał się w szalonym tempie. Płomienie unosiły się na wysokość kilkudziesięciu metrów, a ciemny dym było widać z miejscowości położonych kilka kilometrów dalej.

Na miejscu zaroiło się od wozów strażackich. Do akcji skierowano ponad 120 ratowników. Akcja była trudna, bo w miejscowe hydranty okazały się niewydolne i spadło w nich ciśnienie wody. Trzeba było ją dowozić beczkowozami. Dogaszania budynku trwała całą noc.

Jeden ze strażaków OSP został ranny. Uderzyła go w kolano spadająca belka. Ratownik trafił do szpitala, na szczęście obrażenia okazały się niegroźne.

Przyczyny pożaru ustala policja. Wstępnie straty szacuje się na 4 mln zł.

Opublikowany przez Sołectwo Strażów Wtorek, 23 sierpnia 2022


Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj