24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Fatalna pomyłka na polowaniu. Zamiast do dzika strzelił do kolegi

REKLAMA

Wycelował i oddał strzał. Krzyk cierpiącego z bólu natychmiast zdradził, że w zaroślach zamiast dzika był człowiek. Do tej fatalnej pomyłki doszło na polowaniu w Zawadce Rymanowskiej w powiecie krośnieńskim.

Wszystko działo się 20 grudnia. Po południu na łowy wybrali się dwaj myśliwi w wieku 30 i 35 lat. Wcześniej – zgodnie z regulaminem – dokonali elektronicznego zgłoszenia polowania.

Mężczyźni tropili grubego zwierza. Jak wynika z ustaleń policji w pewnej chwili rozdzielili się.

– 35-latek, przypuszczając że mierzy w kierunku ukrytego w zaroślach dzika – oddał strzał, raniąc swojego kolegę w nogę – relacjonuje Paweł Buczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

30-latek został ciężko zraniony w udo. Silnie krwawił. Jego kolega natychmiast wezwał pomoc.

Do wypadku doszło w trudno dostępnym terenie. Do akcji włączyli się niezawodni w takich akcjach ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Po chwili na miejscu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zapewnił poszkodowanemu najszybszy transport do szpitala.

– Mężczyzna doznał poważnych obrażeń – zaznacza policja.

Śledczy drobiazgowo badają okoliczności zdarzenia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj