22.2 C
Rzeszów
sobota, 23 września, 2023

Pierwszy Powszechny Punkt Szczepień już działa. Dziennie obsłuży kilkaset osób

REKLAMA

Od 19 kwietnia ruszył pierwszy na Podkarpaciu pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych i wcale nie jest to hala Podpromie w Rzeszowie. Punkt działa w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu!

Tworzenie takich ośrodków ma przyspieszyć tempo szczepień. Kolejne będą tworzone wraz z większą dostawą szczepionek. Najpierw mają powstawać w rejonach, gdzie szczepienie idą najwolniej. Zatem Rzeszów, może być na końcu tej listy, bo tu akurat jest pod tym względem najlepiej.

Podmiotem prowadzącym pilotażowy Powszechny Punkt Szczepień jest Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Pacjenci są obsługiwani przez 3 zespoły szczepiące, na miejscu pracuje także 3 rejestratorów. Wsparcie logistyczne zapewniają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Szczepienia są wykonywane od poniedziałku do niedzieli od godz. 8.00 do 18.00 i są realizowane zgodnie z wytycznymi Narodowego Programu Szczepień. Szczegóły dotyczące rejestracji są dostępne tutaj i tutaj .

Punkt Szczepień Powszechnych w Jarosławiu jest w stanie zaszczepić kilkaset osób dziennie. – Liczby, które przewidujemy do szczepień w skali dobowej pozwolą zapewnić wykonanie szczepień w stosunkowo krótkim czasie. To dla nas szansa na powrót do normalności –  powiedział starosta jarosławski Stanisław Kłopot. 

Powszechne Punkty Szczepień (PSP) tworzone są według jednolitych standardów rządowych. Początkowo w każdym województwie powstanie jeden pilotażowy Powszechny Punkt Szczepień. Następnie powstanie dodatkowych 471 punktów. W tej chwili w Polsce działa ok. 6 500 punktów szczepień. Razem z nowo powstałymi będzie ich prawie 7 tys. na terenie całego kraju.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA