18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Pierwszy Powszechny Punkt Szczepień już działa. Dziennie obsłuży kilkaset osób

REKLAMA

Od 19 kwietnia ruszył pierwszy na Podkarpaciu pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych i wcale nie jest to hala Podpromie w Rzeszowie. Punkt działa w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu!

Tworzenie takich ośrodków ma przyspieszyć tempo szczepień. Kolejne będą tworzone wraz z większą dostawą szczepionek. Najpierw mają powstawać w rejonach, gdzie szczepienie idą najwolniej. Zatem Rzeszów, może być na końcu tej listy, bo tu akurat jest pod tym względem najlepiej.

Podmiotem prowadzącym pilotażowy Powszechny Punkt Szczepień jest Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Pacjenci są obsługiwani przez 3 zespoły szczepiące, na miejscu pracuje także 3 rejestratorów. Wsparcie logistyczne zapewniają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Szczepienia są wykonywane od poniedziałku do niedzieli od godz. 8.00 do 18.00 i są realizowane zgodnie z wytycznymi Narodowego Programu Szczepień. Szczegóły dotyczące rejestracji są dostępne tutaj i tutaj .

Punkt Szczepień Powszechnych w Jarosławiu jest w stanie zaszczepić kilkaset osób dziennie. – Liczby, które przewidujemy do szczepień w skali dobowej pozwolą zapewnić wykonanie szczepień w stosunkowo krótkim czasie. To dla nas szansa na powrót do normalności –  powiedział starosta jarosławski Stanisław Kłopot. 

Powszechne Punkty Szczepień (PSP) tworzone są według jednolitych standardów rządowych. Początkowo w każdym województwie powstanie jeden pilotażowy Powszechny Punkt Szczepień. Następnie powstanie dodatkowych 471 punktów. W tej chwili w Polsce działa ok. 6 500 punktów szczepień. Razem z nowo powstałymi będzie ich prawie 7 tys. na terenie całego kraju.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj