2 C
Rzeszów
piątek, 1 grudnia, 2023

Przyjedź kolejką do Wioski Czadów! Nowa atrakcja w Solinie

REKLAMA

Kilka tygodni po uruchomieniu kolejki gondolowej nad Jeziorem Solińskim otwarto kolejną atrakcję. To Park Tematyczny – Tajemnicza Solina – miejsce, w którym można odkryć bieszczadzkie legendy i poczuć prawdziwą magię.

Wioska Czadów, Osada Olbrzymów, Studnia bez dna, Labirynt Biesa czy roztańczone Rusałki – to tylko niektóre z atrakcji Parku Tajemnicza Solina, który właśnie został otwarty dla turystów.

Park tematyczny Tajemnicza Solina otwarty! Odkryj bieszczadzkie legendy i nowe atrakcje w ośrodku turystycznym PKL
Fot. PKL

Goście odwiedzający soliński ośrodek mogą nie tylko zachwycać się krajobrazami Bieszczadów – podczas podróży koleją gondolową – ale również w Parku Tajemnicza Solina poznać historie i legendy związane z tym niezwykłym miejscem. Dzięki udostępnionej właśnie atrakcji turyści mogą przekonać się, że Bieszczady to tajemnicza i legendarna kraina. Goście ośrodka PKL Solina w udostępnionym właśnie parku mogą spędzić czas aktywnie, poznając w ciekawy i zabawny sposób historię oraz podania związane z tym urokliwym regionem. To świetna zabawa dla całej rodziny.

Ośrodek turystyczny PKL Solina
Fot. PKL
Barwne Czady i roztańczone Rusałki w Parku Tajemnicza Solina
Barwne Czady i roztańczone Rusałki w Parku Tajemnicza Solina | Fot. PKL
Zabawa w Wiosce Czadów
Zabawa w Wiosce Czadów | Fot. PKL

– Park Tajemnicza Solina wpisuje się w oczekiwania turystów, którzy w ostatnich latach zmieniają sposób spędzania wolnego czasu na bardziej aktywny, w bliskości z naturą i w gronie rodzinnym. Stąd pomysł, by w ośrodku w Solinie stworzyć park tematyczny na otwartej przestrzeni i wpisany w otoczenie. Temat, który przybliżamy w Parku Tajemnicza Solina związany jest z bezpośrednio z regionem. To tutaj nasi goście dowiedzą się o postaciach z bieszczadzkich legend. W Parku Tajemnicza Solina dzieci spotkają zabawne Czady. I właśnie historia i legendy Bieszczad są głównym bohaterem naszego Parku – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL. 

Czady w Parku Tajemnicza Solina
Czady w Parku Tajemnicza Solina | Fot. PKL

Park Tajemnicza Solina to doskonale zaprojektowana przestrzeń, której motywem przewodnim są legendy bieszczadzkie. PKL tworząc to baśniowe miejsce zadbały nie tylko o dobrą zabawę, ale przede wszystkim o to, by doświadczyć owianej tajemnicą opowieści o rusałkach, olbrzymach, biesach, czy też czadach. Czady uwielbiają zjeżdżać z górki na liściach, czasami korzystają z pustych konarów, dlatego też zapraszają wszystkich do wspólnego skorzystania z czadowego ślizgu.

Odnajdź tajemną drogę w Labiryncie Biesów
Odnajdź tajemną drogę w Labiryncie Biesów | Fot. PKL

Najmłodsi w parku mogą wykazać się zręcznością i korzystając z Czadowego toru sprawnościowego  sprawdzić, czy są tak sprytni jak Czady.

Młodzi turyści w Osadzie Olbrzymów mogą zaobserwować pozostałości po obecności potężnych istot, które swym wzrostem przewyższały nawet najwyższe szczyty Bieszczadów. Jednym z najbardziej tajemniczych miejsc w parku jest Studnia bez dna, która prowadzi do wnętrza ziemi. To w niej odkryjemy tajemnicę, która niesie ze sobą wiele niespodzianek. 

Czadowo!
Czadowo! | Fot. PKL

W Wiosce Czadów posłuchamy radosnych brzmień bębna, a także spotkamy wesołe Czady, Rusałki i Czuhajstra, który zatańcowuje wszystkich do upadłego!

Park Tajemnicza Solina czynny jest od godz. 10:00 do 20:00. Kolej gondolowa PKL Solina czynna jest codziennie od 10:00 do 21:00. 

Mapa Parku Tajemnicza Solina
Park Tajemnicza Solina zlokalizowany na Górze Jawor w ośrodku turystycznym PKL
Fot. PKL

PKL rekomendują zakup biletów z wyprzedzeniem na stronie www.pkl.pl lub w biletomatach. Parking PKL znajduje się 600 m. od stacji dolnej Plasza.  

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj