16.1 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Przyjedź kolejką do Wioski Czadów! Nowa atrakcja w Solinie

REKLAMA

Kilka tygodni po uruchomieniu kolejki gondolowej nad Jeziorem Solińskim otwarto kolejną atrakcję. To Park Tematyczny – Tajemnicza Solina – miejsce, w którym można odkryć bieszczadzkie legendy i poczuć prawdziwą magię.

Wioska Czadów, Osada Olbrzymów, Studnia bez dna, Labirynt Biesa czy roztańczone Rusałki – to tylko niektóre z atrakcji Parku Tajemnicza Solina, który właśnie został otwarty dla turystów.

Park tematyczny Tajemnicza Solina otwarty! Odkryj bieszczadzkie legendy i nowe atrakcje w ośrodku turystycznym PKL
Fot. PKL

Goście odwiedzający soliński ośrodek mogą nie tylko zachwycać się krajobrazami Bieszczadów – podczas podróży koleją gondolową – ale również w Parku Tajemnicza Solina poznać historie i legendy związane z tym niezwykłym miejscem. Dzięki udostępnionej właśnie atrakcji turyści mogą przekonać się, że Bieszczady to tajemnicza i legendarna kraina. Goście ośrodka PKL Solina w udostępnionym właśnie parku mogą spędzić czas aktywnie, poznając w ciekawy i zabawny sposób historię oraz podania związane z tym urokliwym regionem. To świetna zabawa dla całej rodziny.

Ośrodek turystyczny PKL Solina
Fot. PKL
Barwne Czady i roztańczone Rusałki w Parku Tajemnicza Solina
Barwne Czady i roztańczone Rusałki w Parku Tajemnicza Solina | Fot. PKL
Zabawa w Wiosce Czadów
Zabawa w Wiosce Czadów | Fot. PKL

– Park Tajemnicza Solina wpisuje się w oczekiwania turystów, którzy w ostatnich latach zmieniają sposób spędzania wolnego czasu na bardziej aktywny, w bliskości z naturą i w gronie rodzinnym. Stąd pomysł, by w ośrodku w Solinie stworzyć park tematyczny na otwartej przestrzeni i wpisany w otoczenie. Temat, który przybliżamy w Parku Tajemnicza Solina związany jest z bezpośrednio z regionem. To tutaj nasi goście dowiedzą się o postaciach z bieszczadzkich legend. W Parku Tajemnicza Solina dzieci spotkają zabawne Czady. I właśnie historia i legendy Bieszczad są głównym bohaterem naszego Parku – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL. 

Czady w Parku Tajemnicza Solina
Czady w Parku Tajemnicza Solina | Fot. PKL

Park Tajemnicza Solina to doskonale zaprojektowana przestrzeń, której motywem przewodnim są legendy bieszczadzkie. PKL tworząc to baśniowe miejsce zadbały nie tylko o dobrą zabawę, ale przede wszystkim o to, by doświadczyć owianej tajemnicą opowieści o rusałkach, olbrzymach, biesach, czy też czadach. Czady uwielbiają zjeżdżać z górki na liściach, czasami korzystają z pustych konarów, dlatego też zapraszają wszystkich do wspólnego skorzystania z czadowego ślizgu.

Odnajdź tajemną drogę w Labiryncie Biesów
Odnajdź tajemną drogę w Labiryncie Biesów | Fot. PKL

Najmłodsi w parku mogą wykazać się zręcznością i korzystając z Czadowego toru sprawnościowego  sprawdzić, czy są tak sprytni jak Czady.

Młodzi turyści w Osadzie Olbrzymów mogą zaobserwować pozostałości po obecności potężnych istot, które swym wzrostem przewyższały nawet najwyższe szczyty Bieszczadów. Jednym z najbardziej tajemniczych miejsc w parku jest Studnia bez dna, która prowadzi do wnętrza ziemi. To w niej odkryjemy tajemnicę, która niesie ze sobą wiele niespodzianek. 

Czadowo!
Czadowo! | Fot. PKL

W Wiosce Czadów posłuchamy radosnych brzmień bębna, a także spotkamy wesołe Czady, Rusałki i Czuhajstra, który zatańcowuje wszystkich do upadłego!

Park Tajemnicza Solina czynny jest od godz. 10:00 do 20:00. Kolej gondolowa PKL Solina czynna jest codziennie od 10:00 do 21:00. 

Mapa Parku Tajemnicza Solina
Park Tajemnicza Solina zlokalizowany na Górze Jawor w ośrodku turystycznym PKL
Fot. PKL

PKL rekomendują zakup biletów z wyprzedzeniem na stronie www.pkl.pl lub w biletomatach. Parking PKL znajduje się 600 m. od stacji dolnej Plasza.  

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj