7.1 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Młody niedźwiedź terroryzował mieszkańców gminy Solina. Został złapany. Co się z nim stało?

REKLAMA

Nie bał się ludzi, za to ludzie bali się jego. Gmina Solina w Bieszczadach od trzech miesięcy miała problem z młodym niedźwiedziem. Niedawno pojawił się nawet na placu zabaw przedszkola w Bukowcu. Ten sam, około 3-letni osobnik był widywany również w Terce, Wołkowyi, a także pełnym turystów Polańczyku. W niedzielę 26 czerwca misio został złapany w pułapkę i wywieziony z dala od ludzkich osiedli.

Niedźwiedź powinien być jeszcze przy matce, ale ten zwierzak żyje już samodzielnie. Zwierzę w poszukiwaniu pożywienia odkryło, że najłatwiej znaleźć je w pobliżu ludzkich osiedli. Miś zasmakował w kurach i indykach, które wykradał z gospodarstw. W jednym z nich pożarł aż 18 kur.

Miś wzbudzał strach mieszkańców. Ludzie obawiali się, że może kogoś zaatakować, a do tego może odstraszyć turystów i to w szczycie wakacyjnego sezonu.

Sprawą zajęła się gmina, która wydała ostrzeżenie, a wójt – w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców – wystąpił nawet z wnioskiem o odstrzał. Poczyniono jednak starania na pokojowe rozwiązanie problemu. Zastosowano pułapkę. Miś w miejscowości Bereżnica Wyżna dał się zapędzić w kozi róg. Pomógł w tym pies jednego z mieszkańców. Niedźwiadek nie pozostawało nic innego jak ratować się ucieczką na drzewo. To była idealna pozycja dla pracownika z nabojem usypiającym.

Niesforny miś został już odprawiony do lasu, ale wcześniej nieźle napsocił. Tak się skradał po kury w gminie Solina.

Opublikowany przez Wydarzenia Rzeszów/Podkarpacie Wtorek, 28 czerwca 2022

Miś zapadł chwilowo w twardy sen. Nałożono mu obrożę telemetryczną, która teraz będzie śledziła jego położenie. Niedźwiadek został wypuszczony na wolność z dala od znanych sobie okolic i dzikich ostępach przyrody. – Mamy nadzieję, że nauczy się w nich żyć, nie będzie stwarzał problemów i więcej nie wróci w nasze strony – mówi Adam Piątkowski, wójt gminy Solina.

Zobacz też:

Imigranci na gapę. Skaczą z dachu ciężarówki

Kaczka – dziwaczka zamieszkała w dziupli na Zalesiu

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj