28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Para Norwegów na zielonej granicy. Skończyło się mandatem

REKLAMA

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. W tym przypadku skończyło się na słonym mandacie. Para Norwegów zapłaciła za pobyt na zielonej granicy w Bieszczadach.

W miejscowości Żurawin w pow. bieszczadzki patrol Straży Granicznej zauważył auto i parę młodych ludzi. Był jeszcze pies. Turyści urządzili sobie spacer po pasie drogi granicznej. Robili zdjęcia ze słupami granicznymi.

Potem było duże zaskoczenie. Kobieta (27 l.) i jej towarzysz (30 l.) nie zdawali sobie sprawę, że łamią prawo. Okazało się to dość kosztowne, bo oboje dostali po 500 zł mandatu.

Straż Graniczna przypomina, że na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej (granica z Ukrainą). Zakaz został wprowadzony Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego nr 16/09 z dnia 19.10.2009 r. Na drogach dojazdowych oraz bezpośrednio w rejonie granicy ustawione są wyraźne tablice ostrzegawcze: „Pas drogi granicznej wejście zabronione” i „Granica państwa przekraczanie zabronione”. Zakaz nie obowiązuje jedynie na odcinkach pasa drogi granicznej, którymi biegną oznakowane szlaki turystyczne w Bieszczadach.

Osoby poruszające się szlakiem turystycznym biegnącym linią granicy lub w pasie drogi granicznej muszą posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj