9.1 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Para Norwegów na zielonej granicy. Skończyło się mandatem

REKLAMA

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. W tym przypadku skończyło się na słonym mandacie. Para Norwegów zapłaciła za pobyt na zielonej granicy w Bieszczadach.

W miejscowości Żurawin w pow. bieszczadzki patrol Straży Granicznej zauważył auto i parę młodych ludzi. Był jeszcze pies. Turyści urządzili sobie spacer po pasie drogi granicznej. Robili zdjęcia ze słupami granicznymi.

Potem było duże zaskoczenie. Kobieta (27 l.) i jej towarzysz (30 l.) nie zdawali sobie sprawę, że łamią prawo. Okazało się to dość kosztowne, bo oboje dostali po 500 zł mandatu.

Straż Graniczna przypomina, że na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej (granica z Ukrainą). Zakaz został wprowadzony Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego nr 16/09 z dnia 19.10.2009 r. Na drogach dojazdowych oraz bezpośrednio w rejonie granicy ustawione są wyraźne tablice ostrzegawcze: „Pas drogi granicznej wejście zabronione” i „Granica państwa przekraczanie zabronione”. Zakaz nie obowiązuje jedynie na odcinkach pasa drogi granicznej, którymi biegną oznakowane szlaki turystyczne w Bieszczadach.

Osoby poruszające się szlakiem turystycznym biegnącym linią granicy lub w pasie drogi granicznej muszą posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj