23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Uwaga na podejrzane SMS-y

REKLAMA

Oszuści nie przebierają w środkach. Internet ułatwia im sprawę. Młody mieszkaniec gminy Wiązownica w powiecie jarosławskim właśnie stracił 20 tys. zł. Otworzył link, który otrzymał w wiadomości SMS.

25-latek dostał wiadomość, że za chwilę zostanie mu odcięty prąd, bo zalega z drobną opłatą. W wiadomości był link do uregulowania rzekomej należności. Mężczyzna kliknął i przeniósł się na stronę banku. Zalogował, podał hasło, dokonał opłaty, a potem…zobaczył, że ma wyczyszczone konto.

Jak to działa? Link przekierowuje do fałszywej strony banku lub pośrednika płatności, często łudząco przypominające oryginalne. Po zalogowaniu oszuści przechwytują nasze dane osobowe, a potem już sami logują się do naszego konta i mogą w nim swobodnie operować.

Zanim 25-latek z gminy Wiązownica zorientował się w kradzieży, przestępcy dokonali aż 8 wypłat.

Zatrzymanie przestępców może być bardzo trudno. Oszuści mogą operować z drugiego końca świata.

Zobacz też:

Oszustwo na koniec roku. Seniorka straciła 30 tys. zł

Musi spłacać nieswoje pożyczki. To było oszustwo szefowej!

Dostał 3 tys. zł mandatu. Co zrobił?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj